Zayıflamak için Bebekliğe Dönüş(Fitness’da Yeni Trend Emekleme!)

Yazar:   |  0 Comments

Yanlış duymadınız! Zayıflamak için bebeklikten alışkın olduğumuz hareketi yapmanızın etkisini gördüğünüzde siz de çok şaşıracaksınız. Şimdiki trend emeklemek. Ve evet, emekleyerek zayıflamak mümkün J

Plank hareketini Pilates ile duymuş olabilirsiniz. İşte emeklemenin yeni moda adı ie Plank. Plank hareketi ile en güçlü yağları kolaylıkla yakabilir ve üstelik çok da sıkı bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

yeni-fitness-trendi-emekleme

Emeklemenin en etkili yağ yakıcı olduğunu söyleyebiliriz. Ekstra bir ağırlık ya da bir alete ihtiyaç duymadan egzersizi yalnızca vücut ağırlığınız ile yapıyorunuz. Ve hareketin yalnızca vücu ağırlığı ile yapılıyor olması ise kondisyonunuzu daha fazla geliştiriyor.

Emeklemek, hem gücünüzü arttırıyor hem de denge kabiliyetinizi… Dayanıklılığınızın da son derece arttığı bu egzersizi evinizde rahatlıkla uygulayabiliyorsunuz. Herhangi bir spor ekipmanına ihtiyacınız yok. Siz size yetersiniz ;) İşte kilo vermek aslında bu kadar pratik ;)

Sadece bir bölgeye değil emekleyerek her bölgenize aynı anda hakim olacak ve vücudunuzun tamamını çalıştırma imkanına sahip olabileceksiniz.