Yüz Yogası Egzersizleri

Yazar:   |  0 Comments

Kırışıklıklarınıza müthiş çözüm!

Hangi yaşta olursanız olun yüz yogası yapabilirsiniz. Etkisi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Daha fazla fayda sağlayabilmek için sağlıklı beslenme şekillerini öğrenmek ve sağlıklı bir yaşam biçimini tercih etmek gerekir. Çünkü, bedenimiz için yaptığımız her olumsuz davranış, buna stres ve sigara kullanımı da dahil olmak üzere vücudumuzda tüm bölgeleri bir şekilde etkilemekle birlikte yüz kaslarımızı ve çizgilerimizi de etkilemektedir. Maksimum fayda sağlamak ve etkisini kısa sürede görebilmek için hem hareketleri öğrenmek hem de yaşam biçimimizi olabildiğince sağlıklı koşulara çevirmemiz gerekmektedir.

Yüz yogasına başlamadan önce yüzünüzü fotoğraflayın. Egzersizleri öğrendikten sonra tekrar bir fotoğraf çektiğinizde değişiklikleri gözlemleyebileceksiniz. Yüzünüzde gerçekleşen toparlanma egzersizlere devam etmeniz açısından sizin motivasyon kaynağınız olacaktır. İşte Egzersizler:

Kaş Çatanlara Yüz Yogası Hareketi

Yüz yogası ile yüzümüzü daha iyi bir duruma getirebilmemiz ve kırışıklılara önlem almamız mümkün. Fakat; bir de bu sarkmaları ve kırışıklıkları önlemek için yapmamamız gereken mimikler de söz konusu. Konuşurken kimi zaman kaşlarımı çatabiliyoruz. Bunu asla yapmayın. Zamanla kırışıklığa yol açacaktır. Kaşlarınızı çattığınızı farkettiğiniz anda hemen iki elinizi kaşlarınızın birleştiği noktaya kapatın ve kaşlarınızın bitimine doğru bir sıvazlama hareketi uygulayın.

yuz-yogasi-nasil-yapilir

Çok fazla gülmenin kırışıklığa yol açacağı hakkında söylentiler dolaşırken uzmanlar ise; gülmenin yüz kasları için oldukça faydalı olduğunu söylüyor. Güldüğünüzde çalışan yüz kasları gülmediğinizde daha tembelleşiyor ve siz farkında olmadan o kasları çalıştırmayı ihmal ediyor oluyorsunuz. Yaş ilerledikçe yanak bölgesinin daha da sarkmasının bir sebebi de bu kasları çalıştırılmıyor oluşudur.

Yüz yogası özellikle ayna karşısında yapılması tavsiye edilen bir egzersiz bütünüdür. Egzersizleri uygularken hareketlerinizin ve mimiklerinizin daha çok farkında olmak hareketleri daha düzgün yapmanızı sağlayarak maksimum fayda elde etmenizi sağlayacaktır.

Gıdı ve Alt Yanak Sarmasını Önleyen Yüz Yogası Hareketleri

Dudaklarınızın arasına bir kaşık alın. Alt dudak ile çenenizi ileriye doğru itin ve yukarıya doğru bakın. Tüm çene ve boyun kaslarınızın gerildiğini farkedeceksiniz. Zamanla sarkmaları engelleyen bu hareket, kasları kısaltır, yüzünüzü sıkılaştırır ve daha estetik bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Dudak Üstü Çizgileriniz için Yüz Yogası

Bir kalem alarak dudaklarınızın arasında, yüzünüzde başka bir bölgenin kırışmasına izin vermeden yuvarlama işlemi gerçekleştirin. Kaslarınızın çalıştığını ve sıkılaşma sağlamak ile birlikte olası kırışıklıkların da önüne geçeceksiniz.

Kaz Ayakları için Yüz Yogası

Kaz ayakları bir çok kişide görülen ve çok şikayet edilen bir bölge. başparmağınızı kz ayakları bölgesine koyun ve gözlerinizi tamamen açın. Hareketi yaparken karşıya bakmalısınız. Sabah akşam uygulayacağınız bu hareket ile kaz ayağı şikayetinizden kurtulabileceksiniz.