Yoga ile Hafıza Terapisi

Yazar:   |  0 Comments

Hafızayı güçlendirmek için bulmaca çözmek belki su doku oynamak gibi beyin egzersizleri yapmak bir cimnastik olabilir ancak; bu aktiviteler sadece bildiklerinizi taze tutmaya yardımcı olur. Şimdi beyninize daha sağlam ve sıkı bir cimnastik yaptırmaya ne dersiniz? Mental olarak limitleri biraz daha zorlamak isteyen, beyni daha dinç tutmak ihtiyacında olanlar ve zihin tazeliğini her daim yaşamak isteyenleri yoga terapilerine alalım.

Hatada1 kez bile düzenli olarak yoga yapmak, hafızalarda belirgin bir gelişim sağlıyor. Beyin hcreleri arasındaki iletişimin artması, bilişel kapasitelerde artış sağlamak için 3 ay boyunca Kundalini Yoga yapmanızı tavsiye ederiz. Yalnızca bilişsel gelişim bir yana daha iyi bir ruh haline sahip olmak için Yoga terapisi kaçınılmaz bir mükemmelliktir.

meditasyon-yoga

Yapılan araştırmalar, ilerleyen dönemlerde anksiyete ve depresyon tedavisinde Yoga’nın belirgin bir şekilde kullanılacağını ortaya koyuyor. Zaten bedeni esnekleştirmek ve hareket kabiliyetini arttırmak için egzersiz yapmak büyük ölçüde beden – zihin ve ruh bütünlüğü açısından önem taşıyor. Dolayısıyla söylemek gerekir ki Yoga yaptığınızda hem bedeninizi hem zihninizi aynı anda besleyebiliyor olacaksınız. Şimdi sen de Yoga ile dengeni bul ve sağlıklı günlerin tadını çıkart.