Yeni Başlayanlar için Pilates Egzersizleri (45 Dakikalık)

Yazar:   |  0 Comments

Bir Pilates programına mı ihtiyacın var! Sıkı bir vücuda, kas direncinizin artmasına ve incelmenize yardımcı olacak bu egzersiz programını uygulamak için sadece 45 dakikanızı kendinize ayırmanız yeterli!

Pilates yaparken ihtiyacınız olan şuan için tek ekipman 10mm kalınlığında bir mat. Üzerinize rahat edebileceğiniz kıyafetler giymeyi tercih etmeyi göz ardı etmemelisiniz.

Özellikle son yılarda popüler hale gelmiş olsa da Pilates bir fizik tedavi için en etkili sporlardan biridir. İyi bir duruş, etkili bir kas direnci ve sağlıklı bir beden için Pilates’i yaşam standardınıza dahil etmeniz de son derece fayda var. Şimdi gelin hep birlikte 45 dakikalık etkili bir egzersiz sürecine başlayalım.

 

Pilates Double Hip Extension Hareketi

Double Hip Extension Hareketi

 

Pilates Hundred Hareketi

hundred

 

 

Pilates Criss Cross Hareketi

criss_cross_pilates_egzersizleri

Pilates Tek Bacak Germe Egzersizi

mg_96833

Pilates Hip Twist Egzersizi

hip_twist

Pilates Saw Egzersizi

saw

 

Pilates Swimming Egzersizi

swimming-egzersizi1

Nefes alış verişini egzersiz hareketlerine uygun bir biçimde koordineli uygulayarak egzersizleri tamamlamalısınız. Egzersizleri kendinizi ciddi anlamda zorlamadan, dayanamayacağınız noktada bırakarak uygulayınız. İlk seferinde kendinizi zorlamamanız gerekir. Vücudunuzun egzersizlere ve sportif aktiviteye alışması önemlidir. Belirli bir rahatsızlığınız söz konusu ise önce hekiminize danışmanız ve hekiminizin onayında egzersize başlamanız gerekir. Başlangıçta 1 set 12 kez uygulayabilirsiniz. Ancak kendinizi iyi hissediyorsanız 2. seti de 12 kez tekrarla tamamlayabilirsiniz. Egzersiz detaylarına, her egzersizin başlığını yan sekmede açarak ulaşabilirsiniz.