Yaz Aylarında Akneler ile Nasıl Başedilir?

Yazar:   |  0 Comments

Aknelerin cilt güzelliği üzerindeki tehditi oldukça can sıkıcı olması ile beraber bunun üzerine aranan çözümler de elbette sınır tanımıyor. Cilt güzelliği için doğal bitkisel yollar ve ilaç tedavileri, bakım kremleri ve dermokozmetik ürünler ile bu problemin üstesinden gelmeye çalışmaktan vazgeçilemiyor. Mevsim değişiklikleri ve zamanla akneler sürekli geçeceği beklenen bir cilt problemi… Elbetteki tedavisi uygulanıyor ancak; sonuç için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Cilt lekelerinden ve oluşan aknelerden kurtulmak hücrelerimizin yenilenmesi ile birlikte zaman alabiliyor. Beslenme alışkanlıkları ve uyku düzeni de cilt sağlığını etkileyen diğer faktörlerden…

Yaz aylarında azalması beklenen akneler başta azalıyor gibi görünmüş olsa da güneşe maruz kalınması ile birlkte tekrar artış gösterebiliyor. Peki, bu sıcak ya aylarında ve güneşin kavurucu etkisinde aknelerden nasıl kurtulmalıyız ve bu yolda ne yapmalıyız?

Yaz Aylarında Akne Bakımı

Güneş koruyucular ile UV ışınlarını bloke ettiğiniz taktirde akne oluşumunuz da azalacaktır. Fakat; kullanmanız gereken güneş koruyucularının da bir takım özelliklere sahip olması gerekiyor:

  • Güneş koruyucunuz Hipoalerjenik olmalı
  • Yağlı ve Komedojenik olmamasına özen göstermelisiniz. Yağ akne için olumsuz etki yaratacaktır.
  • Ter akne oluşumunu tetikleyicidir. Bu sebeple serin ortamlarda bulunmak ve sık duş almak faydalı olacaktır.

Bu faktörlere dikkat ederek daha sağlıklı bir yaz ayı geçirebilir akneleriniz ile daha etkin başedebilirsiniz.