Yaşam Boyu Uygulanacak Pilates Programı

Yazar:   |  0 Comments

Çoğu spor branşlarını yaşam stili haline getirmek, süreklilik sağlamak ve yaşam boyu uygulamak zor gelebilir. Fitness çoğu zaman belli bir amaca yönelik gerçekleştiriliyor. Çoğu kesim belki kas yapmak elki belli bir bölgesini zayıflatmak veya belli bir süre sporla uğraşmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Bunu bir alışkanlık haline getirerek uzun süre yapanların sayısı neredeyse çok az.

Fakat; yaşam kaliteniz ve bedeninizin sağlığı için kesinlikle yaşam boyu uygulayabileceğiniz bir spor seçmelisiniz. Ömür boyu yapacağınız, sıkılmayacağınız ve yapmaktan keyif alacağınız bir spor… Bu her şey olabilir. Düzenli bir hale getirdiğinizde daha sağlıklı olduğunuzu hissedeceksiniz. Yeter ki yaptığınız sporu alışkanlık haline getirin.

Pilates, bunun için biçilmiş kaftandır. Doğal bir egzersizdir. Sıkılmanın aklınızdan bile geçmeyeceği kadar keyifli bir spordur. Konsantrasyon ve odaklanma ile o anda her şeyden zihninizi ve bedeninizi arındırır spor sonrasında çok daha verimli bir hayata yeniden doğmuş gibi devam edersiniz. Zaman zaman zorlayıcı, zaman zaman pratik ve basit egzersizler farklılıklar yaratarak sıkılmanızı önler. Rekabet gerektirmeyen acı çekmezsem verimli bir spor olmaz mantığını yıkan bir spordur. Her anından keyif alabilirsiniz. Değişik hareketler, egzersiz programlarının tamamı ilginizi cezbeder. Üstelik, daha iyi yapmaya başladığınızda ve gelişmek istediğinizde egzersiz programınızı genişletme imkanı sağlar. Kolayca bu isteğinizi pilatese adapte edebilirsiniz.

Pilates egzersizleri, tüm kaslarınızı çalıştırır ve size benzersiz bir denge, güç, esneklik kazandırır. Yaşam boyu formda kalmak ve fit bir bedene sahip olmak aynı zamanda sağlıklı bir beden istemekteyseniz pilates tam da bunun içindir. Pilates ile yorgunluk, sıkkınlık hissinin tersine tazelenmişlik, verimli bir hayat, pozitif enerji ve rahatlama hissedersiniz.