Yağ Yakmak için Nasıl Yürümeli?

Yazar:   |  0 Comments

Ne kadar süre yürüyüş yaparsan vücut yağ yakmaya başlar? Ne kadar süre ile yürümelisin? Yağ yakmak için ne kadar sürelik bir yürüyüşe ihtiyacın var?

İşte tüm bu soruların cevaplarını aldığında artık yürüyüşe başlamamak için hiçbir sebebin kalmıyor. Seni bugün yürüyüşte görmek istiyoruz ;)

Eğzersiz sürelerinin genel olarak 40 ile 45 dk gibi sürelerde yapılması gerekir. Vücudun egzersiz sürecine alışması, metabolizmanın harekete geçmesi için son derece önemlidir. Ancak, 45 dk. Sonrasında devam edilen yürüyüşler yağ yakımına elverişlidir. Verilemeyen inatçı kilolar için ise yürüyüş yanı sıra başka egzersiz etkinliklerinde bulunmanız gerekmekte ve beslenme düzeninize de en az sportif aktiviteniz kadar önem vermeniz gerekmektedir.

Yürüyüşe başladıktan 20 dk. Sonrasında vücuttaki enerji depolarını boşaltırız. Proteinler ardından yağlar yakılmaya başlanır bu süreden sonra… yani bilinmelidir ki vücudun yağ yakması için 20 dakikalık bir yürüyüş yeterli olmamaktadır.

Önemli not: yağ yakmak ve akabinde kilo vermek yürüyüş amacınız olabilir. Ancak, vücudunuz bir sportif aktiviteye alışkın değil veya uzunca bir süredir bu aktiviteden mahrumsa ysğ yakmak için ilk yürüyüşünüzü 45 dk ve üzeri olarak planlamamalısınız. Unutmayın ki bu kiloları birden veya 1 günde almadınız aynı şekilde de vermeyeceksiniz. 10 dakikalık yürüyüşler ile bedeninizi bir sportif aktiviteye alıştırdıktan sonra zamanla artış sağlayarak bu sürelere gelin ve o zaman bir yağ yakımını hedefleyin. Sağlıksız bir bedende fit olmak sizi mutlu etmeyecektir.