Vücuttaki Toksinleri Temizleyen 4 Yiyecek

Yazar:   |  0 Comments

Vücudumuz, çevresel faktörler sebebiyle bir çok atık madde dediğimiz Toksin oluşturur. Vücudumuzdaki toksinleri atmadığımız sürece ilerleyen zamanlarda hastalıklar ile karşı karşıya kalma ihtimalimiz yükselir. Kanser ihtimali bile vücutta biriken toksin sebebi ile artar. Doğal yollarla toksinleri vücudumuzdan atarak daha sağlıklı bir bedene kavuışmak için size önerdiğimiz 4 yiyeceği beslenme programınıza dahil etmelisiniz. Şimdi doğal yollarla toksinlerden kurtulma zamanı!

1. Elma & Muz

Vücuttaki toksinleri atmada en etkili yollardan biri! Elma ve muzun cilt güzelliği için sağladığı faydalardan haberdarız. Detoks etkisi de yaratan elma ve muz her gün mutlaka tüketilmelidir. Yalnızca toksin atmamızı sağlamaz aynı zamanda vücutta toksin üretimini de azaltır.

banana

2. Yeşil Çay

En sağlıklı içeceklerden biri olarak bilinen yeşil çayın faydaları okudukça sizi şaşırtacak! Bol miktarda polifenol içeren yeşil çay yağ yakımını hızlandırdığı gibi toksinleri de idrar yoluyla atmanıza yardımcı olacaktır. Gündelik hayatınızda yeşil çayı her şeyde olduğu kadar fazla içmemeli, ama mutlaka içecekler listemize dahil etmeliyiz.

yeşilçay

 

3. Enginar

Elma ve muz gibi detoks etkisi yaratan besin, vücuttaki tüm toksinlerin yani diğer bir adıyla atık maddelerin atılımını hızlandırır. Vücutta iltihap yapan kimyasalların üretimini engeller. En azından haftada bir kez enginar suyunu içmek sizi bir çok anlamda sağlıkla buluşturacaktır.

enginar-faydalari-gelarabul

4. Domates

Bazı bünyelerin domatese karşı alerjileri olabilir. Bu sebeple az tüketmek veya hiç tüketememek durumunda kalabilirler. Domates, hormonsuz mevsiminde tüketildiğinde iltihap oluşumunun önüne geçer. Diğer bir çok gibi domatesinde detoks etkisi mevcuttur. İçeriğinde bol miktarda beta karoten bulunur. Ve bolca A vitamini içerir.

domates

Vücuttan toksinleri atmanın bir diğer yolu da terlemek. Elbette sporla, yürüyüşle, koşu ile. Sağlıklı yaşam ve vücutta biriken toksin maddelerin atılımını sağlamak için mutlaka spora zaman ayırmalı hayatınızın bir parçası haline geitrmelisiniz.