Universal Reformer

Yazar:   |  0 Comments

En çok bilinen ve en yaygın alettir. Üzerinde yaylar, makaralar, şeritler ve kayan bantlarla son derece önemli ve etkili bir alettir. Joseph Pilates bu aletle yapılabilecek 100 kadar egzersiz yaratmıştır. Esnekliği sayesinde vücudun yeteneklerine, engellerine ve arzu edilen zindelik hedeflerine gore yenilikçi çözümler sunar.

Reformer, yerden yaklaşık 40 cm yüksekte, dört ayak üzerinde duran, 2 metre uzunluğunda ve 60 cm genişliğinde, tahta veya metal dikdörtgendir. İç kısımda boylamasına uzanan metal destek üzerinde kauçuk kaplı bir minder bulunur. Bu taşıyıcı minderin bir ucunda yaylar, diğer ucunda tutamaç ve kayışlardan oluşan bir makara sistemi vardır.

pilates1Taşıyıcının üzerinde baş, omuzlar ve elleri koymak için yerler bulunur. Ayrıca çerçevenin üstünde yer alan ve omuz ve bacaklar arasındaki mesafeyi ayarlamanıza yardımcı olan özel tertibat sayesinde aleti kendinize gore ayarlayabilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki reformerin birçok aksesuarı ekstra olarak satılmaktadır. Yedek kayışlar, destek malzemeler, yaylar vb..

rehab_reformer_01

Reformer egzersizleri hakkındaki bilgiyi sitenin Pilates Hareketleri bölümünden edinebilirsiniz.