Tek bir Aletle Vücudunu Biçimlendir !

Yazar:   |  0 Comments

Pilates aletlerinden Magic Circle aleti ile biçimli bir vücuda sahip olmak elinizde. 

Sağlıklı yaşam, hareket kabiliyeti artışı ve daha sıkı bir vücuda sahip olmak için pilates tam anlamıyla biçilmiş kaftan. Üstelik başlarken tüm pilates aletlerine bir anda sahip olmanıza da gerek yok. Beden ağırlığınızı kullanarak pilatese başlayabilirsiniz. Hiç bir alet kullanmadan hangi egzersizleri yapabilirim diyorsanız pilates egzersizleri kategorimize göz atmanızı öneririz.

Spor aletleri satan Store’lardan, egzersizleri zenginleştirmek ve kas gruplarını daha fazla çalıştırmanızı sağlayacak Pilates Topu, Magic Circle, Esnek Bantlar,Ağırlık Topu  satın alabilirsiniz. Bu pilates aletleri çok uçuk rakamlara sahip değil. pilatesi daha verimli hale getirebilmek için satın alabileceğiniz bu aletlerin fiyatı ortalama olarak 10 TL ile 40 TL arasındadır.

Pilates aletlerinden Magic Circle almak istediğiniz ilk alet olabilir. Kas gruplarınızı dengeli ve güçlü bir şekilde çalıştırır. Ve istediğiniz bölgeye odaklanmanıza yardımcı olur. Böylece şekillendirmek istediğiniz bölgelerinizi, bölgesel çalışmaar ile magic circle yardımıyla kolaylıkla geliştirebilirsiniz.

FB,290,21,voit-pilates-stephanie-ring-pilates-cemberi-voit

Magic Circle ile Hangi Bölgelerimi Çalıştırabilirim?

Karın kaslarınızı ve iç bacak kaslarınızı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Bacaklarının sıkılaşmasını ve üst iç bacak bölgesinde sarmalardan şikayetçi olanlar için benzersiz bir tercih olacaktır. Yine düz bir karına sahip olmak isteyenler için de ideal yardımcı bir alettir. Kaslarınızı daha verimli bir şekilde çalıştırma imkanı sunar. Karın kaslarınızı ve iç bacak bölgenizi aynı anda çalıştırmak için Half Rolldown egzersizini tercih edebilirsiniz. Bu egzersizi Magic Circle aleti ile gerçekleştirin. Daha ilk yapışta etkisini bedeninizde hissetmeye başlayacak, kaslarınızın nasıl çalıştığını anlayabileceksiniz.

Kol, dış bacaklar ve obliklerinizi de rahatlıkla bu tek aletle çalıştırabilirsiniz. En çok şikayet ettiğiniz durumlardan biri kol sarkmaları olabiliyor çoğu zaman. Daha sıkı ve fit bir vücut ise; herkesin isteği. O halde Side Kick egzersizine de önem vermeniz gerekiyor.

Sırt, kalça, kol ve bacaklarınızı aynı anda çalıştıran tek aletle tek egzersiz Slunge With Arm Press‘i denediniz mi? Gördüğünüz gibi bedenin tüm bölgelerini tek bir aletle ve tek bir egzersizle müdahale edebilmek pilates ile mümkün. Yapmanız gereken tek şey eğer bu pilates aletini tercih etmeye karar verdiyseniz kendi kas gücünüze ve ağırlığınıza uygun bir pilates çemberi ( Magic Circle) tercih ederek bugün egzersize başlayabilirsiniz.