Sürekli Aynı Problemleri Yaşamanın Nedenleri

Yazar:   |  0 Comments

Sürekli aynı problemleri yaşamaktan şikayetçi oluyor musunuz? Her şey beni buluyor gelince her şey üst üste geliyor diyorsanız bilmeniz gereken bu bir çekim yasası gereğidir. Kendinizi kişiler ve olaylar farklı olsa da hep aynı çemberin içerisinde sıkışmış bir halde görüyorsanız öncelikle nedenleri belirlemek gerekiyor. Sonrasında bu kısır döngü hayatınızdan yok olup gidiyor olacak.

Peki, nedenleri nerede aramalıyız ve hangi davranış ve düşünce kalıplarımız bu durumun içinde olmamıza sebep oluyor?

Sürekli problemden konuşmak

Yaşadıklarımız içerisine kendimizi öylesine hapsederiz ki bir süre sonra hayatımız yalnızca onlardan ibaret olmaya başlar. İçinde bulunduğumuz durumun ruh halimizde yarattığı gerginlik, stres, öfke ve benzeri duygu durum halleri sürekli problemden konuşma ihtiyacı doğurur ve bir süre sonra da sürekli şikayet eder bir pozisyona geçeriz. Tam da bu esnada bir farkındalık ile bu davranış kalıbının içinde bulunduğumuz durumu daha da güçlendirdiğini ve problemi aynı hızla hayatımıza kurtulmak istedikçe daha fazla çektiğini öğrenmemiz gerekir.

Ne yapılmalı?

Öncelikli olarak sürece ve hayatın akışına güvenmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Çekim yasası gereğince bilinçaltımıza gönderdiğimiz olumsuz telkin ve öfke ile yarattığımız negatif manyetik alan bizi probleme giderek daha fazla yaklaştırıyor ve evrene gönderdiğimiz olumsuz enerjiler yine aynı şekilde hayatımızı etkiliyor. İşte bu farkındalığı sağlamak bir nevi en büyük aşamayı tamamladığınızı gösterecek. Çünkü artık bunun sağlıklı bir düşünce yapısı ve davranışı olmadığını biliyorsunuz. Ve böyle devam ederseniz daha fazla problem yaşayacağınızı da.

Yine de öfkem fazla, canım yanıyor ve bunu kontrol etmek oldukça güç çünkü bunları hissediyorum diyor olabilirsiniz. Yaşadıklarınızı içinizde tutmamak ve anlatmak önemlidir. Yapmanız gereken tek şey bunu yalnızca bir kez ve doğru kişi ile paylaşım sağlayarak gerçekleştirmek. Problemden kaçmayın. Onu düşünün ve nedenlerini ortaya koyun. Sonrasında güvendiğiniz ve tarafsız yaklaşacak birine probleminizi anlatın. Ve artık akışına bırakın.

İlk zamanlarda kolay olmayacak ve bu hayatınızda büyük bir boşluk yaratarak sanki çok önemli bir görevi yerine getirmemiş olmanın huzursuzluğu etkisini yaracaktır. Ancak güvende olduğunuzu unutmayın ve bunu kendinize sürekli olarak hatırlatın.

Önce Farkındalık

Sözcükler manyetik bir alan yaratır olumlu cümleler ile hayatımızı iyi yönde geliştirirken olumsuz cümleler zehir etkisi yaratacak ve olumsuzlukları aynı oranda size çekecektir.

Şikayet etmek negatif düşünce kalıplarını güçlendirir.

Düşünce hızla ve otomatik olarak gelir ve engellenmesi mümkün değildir.

Korkuyla hareket etmenin hareketlerin etrafa yaydığı titreşimlere ve inançlara etkisi vardır. Tam tersi şekilde inanç ve hareketlerimiz de korkuyu besler.

Davranışlarımız ile evrene mesajlar yollarız. Olumsuzlukların abartılması ve takıntılı bir hale gelmesi evren tarafından bundan kaçtığınız olarak algılanmaz ve korktuğunuz durumu adeta bir mıknatıs gibi kendinize çekersiniz.

Üzgünken bile gülümsemek beyinde olumlu bir etki yaratır ve kişiyi mutluluğa adapte eder böylece ruh hali siz farkında olmasanız da bilinçaltında değişecektir. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Sonra Yapabilecekleriniz – Uygulama

Tüm bu farkındalıkların bilincinde olduktan sonra her gün kendiniz için bir adım atmak büyük bir yol kat etmenizi sağlayacak. Farkındalık sonrası yapılacaklar ise şu şekilde:

Negatif düşünce çıkmaza sokar bu sebeple bir olumlu düşünce seçin ve bunu kendinize her gün tekrarlayın.

Olmasını istediğiniz her şeyi olmuş gibi hayal edin ve canlandırın.

Olmuş gibi konuşun. Çünkü bilinçaltı gelecek kipi ile kurulan cümleleri önemsemez ve erteler.

Bir niyet defteri tutabilir ve gerçekleşmesini istediklerinizi buraya çizebilir ve ya da olmuş gibi yazabilirsiniz.

Düşüncelerin otomatik olarak geldiğini artık biliyorsunuz. Onlardan kaçmak da onları size daha çok çekecektir. İşte bu sebeple düşüncelerin gelmesine izin verin. Ancak onları karşılarken gökyüzü gibi olun size değmeden sadece gelip geçmesine izin verin.

Bilinçaltınıza bilinçli olarak olumlu düşünce kalıplarını yerleştirin. Bunun için olumlamalardan yararlanın ve her gün bunları yüreğinizde hissederek tekrar edin.

Her gün biraz zamanınızı meditasyona ayırabilirsiniz.

Dua etmek de arınmak ve niyetleriniz ile buluşmak şükretmek ve daha fazlası için doğru bir seçim olacaktır.

Dikkatinizi var olan durumdan uzaklaştıracak aktiviteler edinin. Komik bir film, pozitif enerjisi ile size kendinizi iyi hissettiren bir arkadaş ya da arkadaş gurubunuz ile sohbet ve değişik aktivitelere katılmak da son derece iyi gelecektir.

Problemden kaçmayın eğer bu duygusal olarak siz de bir etki ortaya çıkarıyorsa kendinize sadece 2 dk verin ve bu sorunu tam olarak tüm duygularınız ile yaşayın ve ardından artık bırakın hayatın akışına güvenin.

Ardından gelen iç huzur

İşte artık huzura çok az bir zaman kaldı. Bundan emin olabilirsiniz.