Su Detoksu ile Bedenine Tazelik Kat

Yazar:   |  0 Comments

Yaz aylarında serin içecekler kış aylarında sıcak içecekler tercih ediyoruz. Bu duruma düz bir mantıkla yaklaşarak doğruyu bulmak en kestirme yol olacaktır. Yaz veya kış aylarında su haricinde içtiğimiz çoğu içecekte ya kafein miktarı göze çarpıyor veya şeker. Asit ve tatlandırıcıları da işin içine katmamızda fayda var. Dolayısıyla bu şekilde rahatlıkla görülebilir ki su haricinde tükettiğimiz ve her şeyden daha da önemlisi tüketmeyi alışkanlık haline getirdiğimiz içecekler bir süre sonra bize sindirim problemi, hazımsızlık, selülit, yüksek şeker alımına bağlı kilo getirisi ve daha bir çok olumsuzluklar doğurabiliyor.

İşte, tüm bunların farkındalığınızı arttırdığı noktada suyun etkilerinden bahsetmek günlük alışkanlıklarınızı değiştirmede size fayda sağlayacaktır.

Kas ve kemiklerin su ile beslendiğinde daha dirençli bir beden sağlığına kavuşuyorsun. Günlük eterli miktarda su içtiğinde stres, hararet ve beraberinde gelen kuruluk hisi yerini taptaze ve canlı beden hücrelerine bırakıyor. Üstelik, kalori yakımını hızlandırıyor ve normal şartlarda vereceğiniz kalorinin %30 daha fazlasını verebilmenize yardımcı oluyor.

Sadece bununla kalmayıp gün boyu zinde, enerjik olmanızı sağlayan suyun bir diğer önemli etkeni ise bedeninizi temizliyor ve arındırıyor oluşudur.

Size, su detoksu boyunca aç kalmanızı kesinlikle söylemiyoruz. Yapmanız gereken tek şey 10 gün boyunca su haricinde başka içecek tüketmemenizdir. Yalnızca su…

10 gün sonunda bedenindeki farklılığı 10 gün öncesine oranla ne kadar değiştiğini ve farkın sendeki etkisini hissedeceksin.

Günde sadece 8 bardak su içmek hiç de zor olmayacaktır. Eğer sana olan faydalarını göz önüne alırsan belki daha fazlasını içmek isteyeceksin bile! Hayata sağlıkla bedenine güç ve zindelik katarak devam etmek istiyorsan 10 günlük su detoksunu uygula ve enerjine enerji kat! Unutma, 10 gün boyunca başka bir şey içmemelisin.