Sinirliyken Spor Yapmanın Etkisi Nedir?

Yazar:   |  0 Comments

Spor bedenin gerginliğini atmasında, enerji sağlamada ve rahatlamada büyük rol oynar. Sinir ile egzersizi beraberinde gerçekleştirmenin ise bilinenin aksine zararı olduğu araştırmalar sonucu görülmektedir.

Sinirli veya gergin bir ruh halinde kaslar da paralel olarak gergin ve kalp atışı belli bir seviyenin üzerindedir. Yapılan araştırmalar sinirli ve gergin bir ruh haliyle spor yapmanın kalp krizi ihtimalini arttırdığını söylüyor.

Egzersizi hayatınızın rutini haline getirmek genel olarak sizi endişe, kaygı ve sinirsel problemlerden arındıracaktır. Ancak hayatın akışında karşılaşılan olumsuzluklar her zaman olabileceğinden bu durumu sakin atlatmak daha elverişli olacaktır. Sağlıklı bir yaşam için sürekli ve düzenli egzersiz yaşamın temelidir. Ancak sinirli bir ruh hali ile egzersiz yapılmaması ve içinde bulunulan bu durumu daha minimalize ettikten sonra rutin sportif aktivitenize başlamanız sağlığınız açısından önerilmektedir. Ruhsal gelgitler yaşadığınız ve sıkıntılı bir süreçte olduğunuz o anlarda vücudunuzu yormamak ve kalp sağlığınızı tehlikeye atmamak en doğru yol olacaktır.