Sıkı Kalçalar için En Etkili Egzersizler

Yazar:   |  0 Comments

Dik, sıkı ve bir o kadar da dogun kalçalara sahip olamyı kim istemez ki.. Sizi şık ve bir o kadar da harika gösteren kalçalarınız için daha iyisini yapmak isterseniz bu egzersizlerle hem kendinizi iyi hissedecek hem de mükemmel kalçalara sahip olabileceksiniz.
SQUAT..
Kalça diyince akla gelen ilk egzersizlerden biri yıllardır zirveden düşmeyen squat egzersizidir. Düşük kalçaları toparlamak elinizde. Hatta daha iyisini yapmak bile.. Düzenli yapılan squat egzersizi ile düşük kalçaları toparlamak ve onları ciddi anlamda sıkılaştırıp dikleştirmek elinizde.. Elinizde böyle bir fırsat varken neden değerlendirmeyesiniz ki..

squat_egzersizi
Squat egzersizini ister bir ağırlıkla isterseniz hiç bir şey kullanmadan uygulayabilirsiniz. Fakat ağırlık kullandığınızda dikkat etmeniz gereken en önemli husus belinizdir. Bu egzersizi tamamen dengeli bir şekilde gerçekleştirdiğinizde ve istikrarlı olarak uygulamaya aldığınızda farkı farkedeceksiniz. Squat yapmaya devam ettiğiniz ileriki günlerde squat sayısını yavaş yavaş arttırabilirsiniz. Egzersizde yüzünüzün daima ileri doğru bakması gerektiğini, kalçayı geriye doğru almanız ve dizlerinizi çömelirken ön tarafta tutmanız önemlidir. Egzersizi yaparken ayaklarınızın hareket etmemesine özen göstermelisiniz.

Front Lunge
Egzersiz oldukça basit. Vücudunuzun belden yukarısını dik ve sabit bir şekilde tutarak ön tarafa uzatabildiğiniz kadar bacağınızı uzatın ve dizlerinizi bükün. Kendinizi çok fazla yormadan esnemeye çalışın. Öne doğru hamle yaptığınızda nefes alın ve pozisyonu tamamladığınızda nefesinizi verin. Diziniz yere değmemeli ancak değecek kadar yakın olmalıdır. Bu egzersizi, tekrarınıza bağlı olarak 2 set halinde de gerçekleştirebilirsiniz.

front_lunge

 

Pilates Egzersizleriyle Mükemmel Kalçalar

Pilates egzersizleri bölümümüze göz atma şansınız olduysa eğer sizi bir çok pilates egzersizlerinin resim ve açıklamalarıyla birlikte siz değerli okuyucularını beklediğini görebilirsiniz. Pilates, bilindiği üzere bedeni bir bütün olarak ele alan bir spordur ve siz bir sebeple herhangi bir bölgenizi çalıştıırken aynı zamanda yapmış olduğunuz egzersizle bir çok bölgenizi çalıştırma fırsatı elde ediyorsunuz.

Konumuz kalça sıkılaştırması iken bizde sizler için pilates egzersizleri bölümümüzde özellikle kalça üzerine yoğunlaşılan egzersizleri burada belirtmek istedik. Linke tıklayarak sayfaya gidebilir, kalçalarınızı sıkılaştırma egzersizleri için sitede keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz..

Pilates Topu ile Kalça Sıkılaştırma

a

Kalça Kasma Egzersizi

1111[1]

Pilates Rocking Egzersizi

rocker11