SIKI BİR KALÇAYA SAHİP OLMAK İÇİN YAPMAN GEREKEN HER ŞEY!

Yazar:   |  0 Comments

Herkesin hayali! En sıkı ve dik kalçalara sahip olmak ve bu formda hep kalmak için bir şeyler yapıp duruyoruz… Belki en zor ama aynı zamanda çok da kolay olan bu bölgede sıkı kalçalara sahip olmak için yapmanız gereken her şeyi bu yazıda açıklıyoruz.

Kalça bölgesi kas gurubunun en yoğun olduğu bölgedir vücudumuzda… Bu sebepledir ki bu alanda kalçalarınız için ideal şekli verebilmeniz mümkündür. Ancak biraz çalıştırmak gerekiyor… Ve tabiki istikrarla…

Dik kalçalara sahip olmak hayal değil demek istiyoruz. Ve size en iyi gelecek yöntemleri sıralamaya başlıyoruz.

Squat

Adını en çok duyduğumuz ancak yanlış yapıldığı sürece hem istenildiği sonucu vermeyen hem de fiziksel sakatlıklara yol açabilen bu egzersizin ilk şartı doğru bir şekilde gerçekleştirmek…

Bir eğitmen desteği almak ilk aşamada en sağlıklı olanı. Çünkü bu egzersizi yaparken bedeninizin tamamında duruşunuzun belli bir pozisyonda olması gerekiyor. Bel bölgenize yük bindirmeden, üst bedeninizin sabit ve belli bir açı eğimle durması gerekerek yapılan bu egzersiz doğru yapıldığında çok kısa sürede çok büyük etkiler yaratacaktır. Her gün belli bir sayıda ve her geçen gün sayıyı arttırarak yapacağınız bu egzersiz birden fazla çeşidi ile hem egzersizlerinize renk katacak hem de tek bir egzersiz kalıbına bağlı kalmadan tüm kas gruplarınızı etkili bir şekilde çalıştırarak etkili bir sonuç almanızı sağlayacak. Bugün başlayın etkisi ile çok kısa zamanda tanışın!

Squat egzersizler bütününün tüm alternatiflerini yaptığınızda çok kısa süre içerisinde çok etkili sonuçlar alacağınıza emin olabilirsiniz. Elbette öncesinde muhakkak geçirmiş olduğunuz bir rahatsızlık ya da sakatlık söz konusu ise üstelik bu durumlardan halen muzdarip iseniz muhakkak bir hekime danışmalı ve yapabileceğiniz konusunda onay almalısınız.