Selülülitiniz mi var? İşte Sebepleri..

Yazar:   |  0 Comments

Hormonal faktörler selülit problemi yaşamanıza sebep olabilir.. Tiroit, östrojen ve insülin direnci ile savaşıyorsanız selülit oluşumu yaşamanız normal..

Genetik özellikleriniz selülit ihtimalinizi arttırıyor.. Yavaş bir metabolizma hızına sahip misiniz.. Veya dolaşım yetersizlikleriniz mevcut mu? Düşünün..

Yeterince düzgün beslenmiyor olabilir misiniz.. Aşırı yağ ve karbonhidrat tüketiyorsanız; lifli besinleri hayatınıza dahil etmiyor ve aşırı tuz tüketiminde bulunuyorsanız selülit problemi yaşamanız doğal.. Düzgün beslenme koşullarına geçerek, lifli besinler tüketmeyi tercih ederek selülitle savaşı başlatabilirsiniz..

Dar ve sıkı kotlar hoşunuza gidiyor olabilir, bedeninizi sıkan iç çamaşırlar giymekten, vücudunuzu saran çok dar giysiler tercih etmekten kaçınmalısınız..

Düzenli egzersiz, sağlıklı bir yaşam tarzı ile selülitten kurtulabilirsiniz.. Fakat bunun için istikrarlı bir spor yaşamını benimsemeye ihtiyacınız var. Sporsuzluk, egzersiz yapmam, uzun süreler boyunca oturarak çalışma selülit sebeplerinizdir.