Seksi Hissetmenin 5 Püf Noktası

Yazar:   |  0 Comments

Seksi görünmek sadece karşı cinsi etkileyen bir durum değildir. Kendinizi seksi hissettiğinizde bu durum diğer duygu durumlarınızı da pozitif yönde etkileyecektir. Kendinize olan özgüveninizde bir yükseliş, iyi hissetme ve kendine güvenmenin iyi bir boyutta yaşanması da seksi hissetmenizin bir parçasıdır. Seksi görünmek için tüm gardrobunuzu yenilemeye ihtiyacınız yok. Sadece ufak tefek bir takım değişiklikler ile kendinizi daha seksi hissetmeniz mümkün!

İşte bunun için yapmanız gerekenler:

1. Mumlar, Ilık bir Banyo, Şahane bir Müzik

Haftada en azından 2 gün kendinize özel bir gün ayırın. Bu hem kendinizi daha özel hissetmeniz hem de dinlenmeniz açısından gereklidir. Kendiniz için ayırdığınız saatlerde kendinizi nasıl hissettiğinizi bir gözden geçirin. Daha iyi hissedeceksiniz. Ve bu sizin kendinizi daha seksi hissetmenize neden olacak. Ilık bir küvet doldurun, mumlarınızı yakın ve fona hoş hafif bir müzik koyun. Şimdi kendinizi suyun ellerine teslim etme vakti. Gittikçe daha da rahatlamış hissedeceksiniz.

2. Spor

Bir yürüyüş bile bedeninizi daha seksi hissetmenizi sağlayabilir. Bunu sürekli bir hale getirdiğinizde fit bir vücuda sahip olursunuz. Dolayısıyla seksi görünmemek elde değil öyle değil mi!

3. Bakım ile Hissedin

Duş sonrası, hafif  nemli vücudunuza bakım kremleriniz eşliğinde biraz masaj biraz bakım uygulamaya ne dersiniz. Bakım, her ne şekilde yapılırsa yapılsın daima iyi hissettirir. Cildinizi canlandıracak ve keninizi son derece özel hissedeceksiniz.

4. Seksi İç Çamaşırları

Giydiğiniz sıradan iç çamaşırlarından artık vazgeçmenin zamanı geldi. Her nereye gidiyor olursanız olun kendinizi iyi hissetmek için şık, dantelli, seksi iç çamaşırları tercih edebilirsiniz. İşe giderken, arkadaşlarla bir yemek yemeye giderken veya pazara bile, önemli olan kendinizi iyi hissetmeniz olacaktır. İç çamaşırı satın almak için çıkacağınız bir alışveriş bile kendinizi iyi hissetmeye başlamanızda size start verecektir bile!

5. Özgüven Kazandırır

Her zaman kendinizden, attığınız adımdan ve düşüncelerinizden emin olun. Dış görünüşünüzden de öyle! Özgüveninizi daima zinde tutun bu ister istemez dış görünüşünüze de yansıyacaktır. Bedeninizde beğenmediklerinizden teker teker kurtulun. Örneğin, spora başlayın ve kilo verin, saçlarınızı kestirin, yeni cilt bakım ürünleri keşfedin, alışverişe çıkın ve gardrobunuzdaki eksikleri tamamlayın. Çok okuyun ve hep yeni şeyler öğrenin. Seksi hissetmek özgüvenle de yakından ilişkilidir.