Pilates Egzersizlerinin Kalça Üzerindeki Etkisi

Yazar:   |  0 Comments

Kalçalarınızı Mükemmelleştirin !

Uyuglayacağınız bir programla kalça ve basen bölgelerinizi eritmek kalçalarınızı istediğiniz sıkılığa getirmek pilates ile elinizde. Evet, mükemmel kalçalara sahip olmaktan bahsediyoruz.

kalcaPilates öylesine kapsamlı bir egzersiz bütünüdür ki, bir yandan kalçalarınızı istediğiniz kıvama getirirken diğer yandan basenlerinizi çalıştırabilir ve kuvvet merkeziyle sağladığınız denge ile bel ve göbek bölgelerinize bile etkide bulunabilirsiniz. Üstelik hem yapması zevkli hem de sizi istediğiniz sonuçlara ulaştırıyor. Pilates egzersizleri kategorimize hiç göz attınız mı ? Egzersizleri gördüğünüzde haftalık düzenlediğiniz programlarla fit bir vücuda sahip olabileceksiniz.

Bu arada, bir uyarı da bulunmak gerekiyor ki eğer kilodan şikayetçi değil yalnızca fit ve sıkı görünmek istiyorsanız ki buna mükemmel kalçalar da dahil o zaman pilates düzenli yapıldığında yeterli olacaktır. Tabi yediklerinize de özen göstererek.

kalca_3Eğer fazla kiloya sahipseniz bu durumda hem kilo vermeniz hem sıkılaşmanız gerekecektir. Kilo vermek başlı başına bir çözüm olmuyor malesef. Verdiğiniz kilolar sonucu vücudunuzdaki gevşeklik ve sarkıklıkları toparlamanız ve sıkılaştırmanız gerekiyor. İşte bu aşamada da pilates giriyor devreye. Fitness, bosu, tempolu yürüyüşler ve koşmalar, bölgesel egzersiz çalışmaları size kilo verdirirken pilates de vücudunuzu sıkılaştırmanızı ve toparlamanızı sağlıyor. Ve mükemmel fitliğe kavuşuyorsunuz. Vücudunuzun kadınsı hatları mükemmel bir şekle bürünüyor. İşte bunu pilates sağlıyor.

Pilateste kalça egzersizlerine başladığınızda bu egzersizler esnasında kalçalarınızın çalıştığını hissedeceksiniz. Amacınıza uygun egzersizlerle pilates size istediğiniz sonucu verecek.

Pilates kalça egzersizleri ile ilgili detaylı bilgi ve daha fazla görsele pilates egzersizleri bölümünden ulaşabilirsiniz.