Omuz Küreğini Açma Egzersizi

Yazar:   |  0 Comments

Pilates bu egzersizle omuz bölgelerinizdeki ağrılarınıza son veriyor..

Ayakta durun ve kolunuzu ayağınızın önünden bir metrekadar ileriye uzatarak yerdeki bir noktaya sabitleyin. Sağ omzunuzu gevşetirken, kolunuzu yerdeki bir noktaya doğru uzatın.

Sol elinizi sırtınızın üzerine getirin ve sağ kürek kemiğinizin sol alt köşesine dokunun. Bu köşe sırtınızda belirgin olduğu için bulmanız kolay olacaktır.

Bu egzersiz omuz küreğini açma hareketidir.

Artık hazırlık aşamasını bitirmiş bulunmaktasınız..

87491248Harekete geçelim..

Yerde belirlemiş olduğunuz noktaya odaklanmaya devam edin.

Kürek kemiğinizin sol alt köşesini sırtınıza yakınlaştırmaya çalışın. Bunu yapmanız için biraz gayret göstermeniz gerekiyor.

Öne doğru uzattığınız kolunuzla sağ ayağınız arasında 45 derecelik bir açı oluşturun. Kürek kemiğinizin sol alt noktasını sırtınıza yakınlaştırın. Hareketi yapmak için kaslarınızı en az seviyede gerin. Bunu çok az bir gayretle yapabilirsiniz.

Sağ latissimus dorsi’nin gevşediğini kontrol etmek için sol elinizi kullanın.

Ve egzersizi tamamlamış bulunmaktasınız.

Bu Egzersizin faydaları:

Pilates bu egzersiz ile birlikte omuz küreği kaslarını çalıştırmaktadır. Bahsedilen kaslar oldukça zayıftır ve kürek kemiklerinin duruşunu zayıflatır. Zayıf kürek kemikleri kas çekilmelerine ve kas dönmelerine yol açar. Omuz küreğinizi gün boyunca germeye çalışın. Omuz kaslarınız daha iyi çalışacak ve ağrılarınızdan kurtulacaksınız.