Olumlama Nasıl Yapılır

Yazar:   |  0 Comments

Olumlamalar ile bilinçaltınızda yer alan kökleşmiş negatif düşüncelerden arınabilir ve yerine taptaze canlılıkta pozitif düşünce kalıplarını yerleştirerek hayatınızı daha anlamlı kılabilirsiniz.

Sözlerin gücü hem kendi hayatınızda hem de çevrenizdeki insanlar ile olan iletişiminizde büyük önem taşır. Enerjinizi, ruh halinizi ve hislerinizi bir anda değiştirebilen güce sahip sözlerinizi yöneterek daha iyiyi kendinize çekebilirsiniz.

Bugüne kadar yaptığınız her şeyi artık bir kenara bırakın. Çünkü çoğunlukla, yaşanılanlara odaklı ve duyguların hissettirdikleri ile zaman zaman olumsuza odaklandınız. Aslında ne istediğinize değil ne istemediğinize odaklandınız ve her şey istemediğiniz halde hayatınızda gerçekleşti, öyle değil mi?

Örneğin kilolu olmak istemiyorum dediniz ancak bunu söylerken bilinçaltınız istemediğinizi değil cümlenin başlangıç noktası olan şişmanlamayı algıladı. Çünkü bilinçaltı olumsuz eklere takılmadan ona verdiğiniz ilk şeyi alarak size aynı şekilde yansıtır. Eğer fit bir insanım veya fit bir insan olmak için yediklerime özen gösteriyorum demiş olsaydınız ve bunun için sizi harekete geçirecek, motivasyon sağlayacak bir imaj eklemiş olsaydınız örneğin seksi görünmek için gibi bilinçaltınız fit bir bedene odaklanmış olurdu.

Yapmanız gereken ilk şey;

İstemediğinize değil, istediğinize odaklanmak.

Bir diğeri ise ulaşılabilir ve kendi kontrolünüz altında olabilecek şeyler istemek. Çocuğunuzun okul başarısını istemek sizin elinizde olan bir şey değildir ancak kariyer basamaklarında emin adımlarla ilerliyorum cümlesi sizin elinizde olan ve gerekli motivasyon ve çaba ile ulaşabileceğiniz bir olumlamadır.

Yani böylece hayatınıza katmanız gereken ikinci değer ise:

Gerçekçi ve ulaşılabilir cümleler kurmak

Bir diğeri ise imajinasyon diğer bir adı ile canlandırma.

Hedeflerinizi hayal edin ve onlara ulaşmanı en kestirme yolunun zihninizde olmuş hali ile canlandırmaktan geçtiğini ise asla unutmayın.

Zihninizde hayal ettiğiniz bir durumu canlandırın ve onu olmuş gibi hissedin.

Olumlamaları şimdiki zaman kipi ile kurun. Olmuş gibi canlandırmanın desteği olan cümleleriniz şuan hayal ettikleriniz hayatınızdaymış gibi konuşmaktır. Çünkü, bilinçaltı şimdiki duruma odaklanır ve geleceğe dair cümleleri erteler. Eğer ona şuan onu yaşadığınızı hissettirirseniz buna inanacak ve hayatınıza bu değeri katmanıza yardımcı olacaktır.

Şimdide, anda olun. Olumlama cümlelerinizi şimdiki zamanda kurun. Şuan o anda olmasanız bile.

Olumlamalarınıza duygu katmayı unutmayın. Çünkü bilinçaltı duygulara empoze bir şekilde çalışır. Eğer içten bir niyet ile bu hayalinizin cümlelerini kurarsanız bilinçaltınıza daha yakın olabilirsiniz.

Niyetinizi, içtenlikle ve yüksek duygular ile dile getirin.

Birçok dahi hayatları boyunca kendilerine özgü olumlamalar kullandı. Şimdi sen de onlar gibi hayal ve hedeflerine ulaşmak için bu özelliklere dikkat ederek kendi olumlama cümleni kurabilir ve güzellikleri hayatına dahil edebilirsin.

Pratik Bilgiler:

Olumsuz düşünce, beyin bu düşüncelere odaklı olduğu için siz her ne kadar istemeseniz de aklınıza gelecektir. İşte bu olumsuz durumla karşılaştığınızda sadece 2D kuralını uygulayın. Dur ve Dönüştür

Olumsuz düşüncesinin gelmesine izin ver. Onu karşıla, kabul et ve dur farkına var ve bir olumlama i,le dönüştür.

Yazdığın ve belirlemiş olduğun olumlamaları 21 gün boyunca tekrar et. Gece yatarken ve sabah uyanrıken alfa frekansı yaymaya başlıyorsun. Bu da olumlamaların bilinçaltına daha iyi etki etmesi için müthiş bir zamanlama!

Olumlamaları, negatif düşünceleri temizlemek için, zihninizdeki enerjiyi arttırmak için ve yapacağınız işe odaklanmak için keyifle uygulayabilir ve hayatınıza dahil edebilirsiniz.