Ofis Çalışanlarına Özel Detoks

Yazar:   |  0 Comments

Herkes bir detoks teriminden bahseder. Peki nedir detoks? Ve nasıl uygulanır?

Detoks, bedenen ve zihinen arınmayı ve tazelenmeyi ifade eder. Detoks, vücudunuza tazelik getirir, vücutta biriken toksinleri atmanıza ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmanızı sağlar. Çeşitli hastalıkları önler ve enfeksiyonlara karşı bağışıklık sisteminizi güçlü tutar.

Diyet programları kişiye özeldir ve genel bir diyet tarifi herkese yönelik olmayacağından hazırlanması imkansızdır. Bu sebeple karşılaştığınız herhangi bir diyet programlarını uygulamamanızı önemle tavsiye ederiz. Yerine bir diyetisyene danışmak size özel size hitap eden ve doğru bir liste ile hayat akışınıza devam etmenizi sağlayacaktır. Eğer bir diyetisyene gidemiyorum diyorsanız sağlıklı ve miktar itibari ile ölçülerinize dikkat ederek bir beslenme alışkanlığı kazanmanızı tavsiye ederiz. Ancak detoks diyeti diğer diyetlerden farklı bir anlama gelir.

Detoks diyetinde arınmayı ve tazeliği amaçlarsınız. Örneğin bir su detoksu programı yapar ve 1 hafta boyunca kahve, çay ve benzeri türde sağlığa çok katkı sağlamayan ürünleri tüketmez ve yalnızca su tüketirsiniz. Veya bir meditasyon programı uygularsınız ya da mevsim meyveleri ile içecekler hazırlarsınız. Ve bunun gibi birçok programı sağlıklı yöntemler ile uygulamak ve edinmek mümkündür. Yine de sağlığınıza zarar olabilecek herhangi bir program veya besine vücudunuz tarafından bir duyarlılığınız bulunuyorsa yine bir hekime danışmak da fayda olacaktır.

Şimdi 3 gün boyunca ofis ortamında çalışan kişiler için uygulanacak bir detoks programı  öneriyoruz.

Ofis ortamı, gün içerisinde stres, yorgunluk, hareketsizlik ve gerginliği beraberinde getirebilir. Hareketsiz kalan ve yoğun bir strese maruz kalan beden ise sağlıktan uzaklaşır. Bu sebeple 3 gün boyunca bu detoks programını uygulamak size tazelik kazandıracak ve yenilenebilme imkanı sağlayabileceksiniz.