Oblikleri Çalıştırarak Yağlarından Kurtul !

Yazar:   |  0 Comments

Genel olarak postür bozuklukları ve spor aktivitesi uygulanmaması sebepleri ile yan bölgelerinizde meydana gelen yağlardan ve biçimsizlikten şikayetçi olabilirsiniz. En çok da kot pantolon veya dar bir giysi seçiminde, kusursuz bir görünüm elde edebilmek için yaşanan çabalar artık oblik bölgenin çalıştırılması gerektiğinin de bir göstergesidir. Şimdi, obliklerinizi çalıştırmaya karar verin başlayın ve kıyafetlerinizin içine keyifle girin.

Obliklerinizi çalıştırmak için tercih edebileceğiniz bir takım egzersizler önerelim. Bu egzersizleri, spor aktivitelerinize dahil edin ve kontrollü bir şekilde uygulayın. Sistemli bir çalışma sonrasında oldukça iyi bir sonuç elde edebileceksiniz.

Russian Twist, Side Crunch, Leg Lift, Swissball Side Jackknife egzersizlerini uygulayabilirsiniz. Bu egzersizlerin yapılışını sitemizde Pilates Egzersizleri bölümünden öğrenebilirsiniz. Egzersizleri uygularken dikkatli olmalı ve konsantrasyon içerisinde gerçekleştirmelisiniz. En önemli şartlardan bir tanesi de bu egzersizleri uygularken muhakkak  çalışan bölgelerinize odaklanmak olacaktır.