Nefes Tekniği ile Hizalama Egzersizinin Birlikte Kullanımı

Yazar:   |  0 Comments

Hizalama tekniği becerisine sahip olduğunuzda bu beceriyi nefes tekniği ile birleştirin. Aşağıda sıralanan egzersiz maddelerini uyguladığınızda karın bölgesinin nasıl geliştiğini ve aldığınız nefesin ciğerlerinize nasıl sağlıklı bir şekilde ulaştığını görmekle birlikte karın kaslarınızın güçlendiğini farkedeceksiniz.

  • Temel minder pozisyonunuzu alın. Nefes verin ve sonra yavaş yavaş burnunuzdan nefes alın. Karnınız hep içeride olsun. Bunu alışkanlık haline getirin. Ciğerlerinizi ve göğüs kafesinizi her yöne doğru genişletin. Siz nefes alırken vücudunuz esneyecek karnınız içeri doğru çekilecektir. Göğüs kafesiniz genişledikçe kalçanız daralacaktır.
  • Ağzınızı açın ve kuvvetli bir şekilde nefes verin. Kaslarınız mümkün olduğunca gerilsin. Bu esnada ciğerlerinize vakumlama görevi yaptırarak nefesi bırakın.

Bu iki adımı 4 veya 5 kere tekrarlayın. Böylelikle hizalama tekniğini nefes tekniğiyle birleştirmek bir yana hizalama tekniğinde kendinizi geliştirmiş ve nefes alma kapasitenizi ilerletmiş olursunuz.