Mutlu İnsanların Yapmadığı 6 Şey

Yazar:   |  0 Comments

Mutluluk hayatta paradan çok önce gelen bir durumdur. Mutlu hissetmediğiniz taktirde hayat size sürekli çekilmez gelecektir. İyi düşünce, pozitif bir ruh hali ile desteklendiğinde ortaya kendiliğinden bir mutluluk çıkar. Hayatta güler yüzü ile pozitif enerji yayan ruh hallerine özendiğimiz insanlar vardır. Mutlu insanlar…

Peki,  nasıl? Sürekli bir mutluluk hali, memnuniyet nasıl kazanılır? İşte mutlu insanların hayatına dahil etmediği 6 maddeden bahsedeceğiz. Mutlu insanlar aşağıda bahsedilen 6 maddeyi kesinlikle yapmıyor…

1. Şüpheci tavırlar

Mutlu insanlar her zaman kendilerine inanırlar. Önlerine hangi engel çıkarsa çıksın olumlu tavırlarından ödün vermezler. Sürekli şüphe hali yerine kendine inançlı olmak her zaman kazandırır.

2. Hayal kırıklıklarının esiri olmak

Genel bir mutluluk halinden bahsediyor olsak bile elbetteki küçük hayal kırıklıkları da hayatın içinden… Beklenmeyen, hayal kırıklığına ve strese uğratan bir takım durumlar yaşanmış veya yaşanacak olsa da bunu tüm güne yaymamalı telkin ve pozitif düşüncelerle üstesinden gelinmelidir.

3. Geçmişe takılı kalmak

Geçmişi değiştiremezsiniz, bundan ötürü geçmişe takılıp kalmaya gerek yok. Hatalardan ders çıkarın ve ileriye bakın! Geçmişte yaşadıklarını tekrar yaşayacaksınız diye bir kaide yok. O zamandan nasıl bir pay çıkardığınıza ve sizi nasıl olgunlaştırdığına odaklanmalısınız.

4. Kontrol edemeyeceği şeyler

Her şeyi kontrol edemezsiniz. Başa gelen bir sorunda yanıp yıkılmak yerine çözüme odaklanmak daha steril sonuçlar verecektir. Eğer ki mevcut durumu değiştiremiyorsanız ve olaylar sizin kontrolünüzde değilse, bazen akışına bırakmak gerekir.

5. Korkuların getirdiği endişeler

Korkularınızdan arının. Korku, kaybetme veya başaramama korkusu mutsuzluğa sürükler. Düşünmemeye çalışmak veya yüzleştiğinizde aslında korkmanız gereken hiç bir şey olmadığının farkına varmak sizi rahatlatır ve endişelerinizi hafifletir. Böylece olumsuz düşüncelere kitlenip kalmazsınız.

6. Takıntılara sahip olmak

En ufak bir şey sizi çileden çıkarmaya yetiyor ve çözemediğiniz taktirde günlerce üzerinde düşünüyorsanız takıntılara sahip olduğunuz anlamına gelebilir. Kafanıza taktığınız, strese girdiğinizi farkettiğiniz durumlar şöyle bir dk. durup düşündüğünüzde ağız bölgenizde bir süredir hiç gülme fonksiyonu olmadığını farkedeceksiniz. Kendinizi düşüncelerle o kadar meşgul etmişsiniz ki aslında bayadır gülmüyordunuz öyle değil mi… İster istemez girdiğiniz bu kaosun içinden bunu farkettiğinizde çıkıyor olmanız eski mutlu günlerinize dönebileceğinize bir işaret gösterecektir.