Kimler Pilates Yapabilir ?

Yazar:   |  0 Comments

Pilates, Joseph Pilates’in kendi rahatsızlığı için evinde kendi teknikleriyle geliştirmiş olduğu ve bugün dünyada fiziksel iyileşim ve ruh sağlığına iyi gelen etkileriyle tercih edilen bir spordur.

Herkes pilates yapabilir. Yalnızca 12 yaştan küçük çocuklarda pilates aletleri ile pilates yaptırma tercih edilen bir durum değildir. Fakat, isteyen herkes pilates yapabilir.

Tekniklerini iyi kavramak, bedeni keşfetmek ve diğer bir takım unsurlara dikkat etmek pilatesi yapmak için yeterlidir. Diğer yazılarımızda pilates teknikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Pilates yapmak için kişinin sağlığı dikkate alınır. Sağlığın uygun egzersizlerle rahatsız olan bölge iyileştirilebilir. Fakat, yanlış tekniklerle rahatsızlıkların artışı da gözlemlenebilir. Bu sebeple eğer geçirilmiş bir sakatlık, var olan bedensel bir rahatsızlık söz konusu ise; muhakak doktorunuza danışmalı ve pilates eğitmeninizi bu konuda bilgilendirmelisiniz. Böylelikle rahatsızlığınıza uygun egzersizler seçilerek, o bölgeyi de rahatlatıcı bir dizi egzersiz programı uygulama şansı elde edersiniz.

Pilatesi evde uygulamayı düşünenlerin öncelikle pilates hakkında bilinçlenmesi ve tekniklerini öğrenmesi gerekmektedir. Denildiği gibi pilates her yaşta herkes tarafından yapılabilir fakat; içeriği kişilerce değişiklik gösterecektir.