Kilo Vermek için Ne Kadar Yürümelisin?

Yazar:   |  0 Comments

Yürüyerek zayıflanır mı? Zayıflamak için günde kaç adım atmak gerekir? Yürürken nelere dikkat etmek gerekiyor? Siz de bu soruların cevabını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Yürümek hem keyifli hem de zahmetsiz bir sportif aktivite. Vücudunuzdaki kan dolaşımı için bire bir sporlardan biri diyebiliriz. Üstelik günlük hayatın stresini de bu şekilde atmanız mümkün. Kilo verebileceğinizi de söylersek sanıyoruz ki hemen giyinip siz de kendinizi doğaya bırakmak için hazırlanacaksınız. Ne kadar yürüdüğünüz elbette önemli ancak belirtmek gerekit ki yürüyerek haftada 500 gr. Verebilirsiniz. Özel bir diyet programına ihtiyaç duymadan, kendinizi bir spor salonuna kapatmadan yürüyerek 5 ayda 10 kiloya kadar zayıflamanız mümkün. Elbette sürekli olarak istikrarlı bir şekilde yürümeniz gerekiyor.

Peki ne kadar yürümeli?

Öncelikle bunu hayatınızın bir parçası haline getirmek isteyenlerdenseniz öncelikle doktorunuza danışıp sağlık durumunuzun elverişliliği hakkında bilgi ve onay almanız önemlidir. Yürümeye başlamak için bir engeliniz yok ise haftada 3 gün 15 dakikalık yürüyüşler ile başlayabilirsiniz. Daha sonra bu üreyi arttırarak her gün 30 ile 60 dakika arası yürüyüşler yapabilirsiniz. Eğer bu şekilde süreklilik sağlarsanız siz de kilo verdiğinize şahit olacaksınız. Dik bir duruş ile yürüyüş yapmak size daha kolay bir yürüyüş seansı sağlayacaktır. Kendinizi çok yormadan hafif yürüyüşler ile başlayıp zamanla kademeyi arttırmak önemlidir. Sonucu aynı hafta beklemeyin ancak zamanla göreceksiniz ki istediğiniz kiloları kolaylıkla veriyor ve artık daha sağlıklı bir bedene sahip oluyorsunuz.