Kendini İyileştirmek İstiyor musun?

Yazar:   |  0 Comments

İyi bir hayat yaşamak için doğru zaman buna karar verdiğin an! Hiçbir şeyi erteleme, mutlu olmak gibi… hayatını değiştirdiğinde mutluluk peşi sıra yaşamında hüküm sürecek. Tek yapman gereken buna kararlı olmak hepsi bu!

Kendine bir TOP10 listesi hazırla ve liste ile uyum içinde zamanla bütünleşmenin tadını çıkar.

İşte TOP 10 listende olması gereken maddeler:

* Her gün mutlaka 1 saat yürü.

* Düzenli olarak iyilik yap.

* Sevdiğin 3 kişi ile 5 dakika sohbet et.

* Lif oranı yüksek minimum 2 öğün yemek ye.

* Zihnini temizlemeyi öğren ve bunu hayatına dahil et.

* Ailen ile vakit geçir.

* Günde en az 10 bardak su tüket.

* 6-8 saat arası uyumaya özen göster.

* haftada 3 gün egzersiz yap.

Şimdi kendine iyi geleceğini hissettiğin, yaşam kaliteni arttıracak 2 maddede sen düşün ve listene ekle.

Eğer bir ebeveyn iseniz çocuklarınıza da aynı duyguyu aşılamak için doğru bir rol model olacaksınız. Hayatınızı iyileştirmek etrafınızdaki herkesi pozitif yönde etkileyecektir.

Her zaman pozitif olmak mümkün mü?

Hayat daima iniş ve çıkışlarla doludur. Hiçbir zaman tekdüze olmadı ve hiçbir zaman da tekdüze olmayacaktır. Mutlu, hüzünlü anlarınız her zaman olacak. Burada önemli olan bilinçli olmak ve seçeceğimiz hayatı bilinçle seçmek olacaktır. Bedeninize iyi baktığınızda, çevrenize karşı daima duyarlı ve iyiliksever olduğunuzda, doğru beslendiğiniz ve iyi olduğunuzda yaşam kalitenizin ne kadar yükseldiğini ve hayata karşı pozitifliğinde paralel olarak geliştiğini farkediyor olacaksınız.

Her daim merkezi dengenizi korumayı bilmek, beden, zihin ve ruh bütünlüğünüzün bilincinde ve dengesinde hareket ediyor olmak pozitifliğinizi arttıracak ve olumsuzluklara karşı bir direnç geliştirmenizi sağlayacaktır.

Kendinize bir reçete yazacak olsanız içine neleri dahil ederdiniz?

Şimdi bir düşünün. Sizi gerçekten neler mutlu ediyor.   Top 10 listesi vazgeçilmeziniz olacak. Ancak bir de kendinizi iyi hissettiğiniz aktiviteleri de bu reçeteye dahil etmeniz yaşam kalitenizi yükseltecek. Kendi merkezinize dönün. Sizin için değerli olan şeylerin bir listesini çıkarın. Etkinliklere katılın, spor yapın, sevdikleriniz ile kaliteli zamanlar geçirin, her zaman gözlerinizin içine bakarak kendinize güne başlarken Seni Çok Seviyorum! Deyin, sevin ve sevilmenin tadını çıkarın.