Kararsız Kaldıysan Yogilates Senin için İdeal!

Yazar:   |  0 Comments

İkisinden de vazgeçme!
Bir yanda Yoga diğer yanda Pilates… Hangisini yapacağına karar veremiyorsan senin için ideali Yogilates.

Her iki dal da denge, güç ve zihin odaklıdır. Uzun süreli çalışmalarda her ikisinin de faydasını göreceğiniz kaçınılmaz. Tarzı ve şekli farklı birbirinden farklı olsa da ruh-beden-zihin üçlüsünü daima dengede kılmak ve denge ve gücü yoğun hissetmek için Yogilates’i tercih edebilirsin.

her ne kadar modern çağda her ikisi için de geçerli olarak yeni bir spor dalı imajı çizilmiş olsa da hem yoga hem de pilates tarih açısından çok eskilere dayanmakadır. bu iki dalı veya yalnızca birini bir yaşam standardı haline getirerek daha kaliteli bir yaşam süreci elde edebilirsiniz.

yoga

Yoga, güç ve dengenin yanı sıra vücut dinginliğinizi hissetmenizi sağlar ve hem kendinize hem de çevrenize gösterdiğiniz özen farkındalığını arttırır. Daha dingin, daha esnek düşünmeye zaman içerisinde başlayabilirsiniz. ruhsal gelişime olan katkısı yanı sıra tüm beden kas gruplarını etkili bir biçimde çalıştıran yoga, bedeninize esneklik katacağı gibi aynı zamanda sıkılaşmanıza da yardımcı olacaktır. Bedensel aktiviteden öncelikli olarak kişisel gelişim Yoga’da ön plandadır. Yoga öğretisi hayatınıza büyük derecede anlam kazandıracak.

Pilates ise; nefes egzersizleri temelinde uygulanan ana kaslar üzerinde hakimiyeti olan nefes alış verişlerinizi düzene sokarken bölgesel çalışmalarda etkili sonuç alabileceğiniz, bedeninizi sıkılaştırabileceğiniz mükemmel bir daldır.

Yoga bütünsel olarak beden ve zihindeki tüm dengeyi dikkate alırken Pilates’te bölgesel yaklaşımlar gözlemlersiniz.

Her iki dal beden ve zihin için son derece önem taşır. Birbiri ile dengede bir aktivite planı yaparak hem Yogadan hem Pilates’ten vazgeçmezsiniz. Seçim ne istediğinize bağlıdır.

ve Yogilates…

Yogilates yaparken hem Pilates hem de Yoga nefeslerini bir arada kullanacağınızı fark edeceksiniz. Bu başlarken sizin için biraz zor bir alışma evresi olabilir. Tabi daha önce Pilates veya Yoga yaptıysanız.. Herhangi bir çalışmayı yaptıysanız bir diğer çalışmanın yöntemi ile tanışmaktan da oldukça keyif alacaksınız. Koordinasyonu bir bütün olarak sağlayacak ve dengeyi tüm vücudunuzda hissedeceksiniz.

Nefes kapasiteniz artarak vücudunuza daha fazla oksijen akımının sağlanması kaçınılmaz olacaktır. Yogilates hem Pilates hem yoga tekniğini bir arada uygun bir biçimde düzenler ve her iki daldan da vazgeçmemenizi sağlar. Vücudunuzda bulunan kronikleşmiş ağrılarınızdan bu iki egzersiz bütününü bir yaşa standardı haline getirdiğinizde neredeyse tamamen kurtulduğunuzu fark edeceksiniz. Çalışmalara başlamadan önce doktorunuzdan izin almayı kesinlikle unutmamalısınız.