Kalça, Karın ve Bacak.. 3 Bölgede Etkili 1 Egzersiz

Yazar:   |  0 Comments

Vücut sıkılaşması diyince tek bir bölgeden bahsedemeyiz.. Orantılı ve düzgün bir şekilde sıkılık sizi daha fit gösterir.. Tabi yalnızca bir bölgenizi sıkılaştırmaya ihtiyacınız da olabilir.. Fakat bu egzersizle 1 taşla tam 3 kuş vuruyorsunuz.. Hem kalça, hem bacak ve karın.. Problemlerin en fazla yoğun olduğu yerler değil mi.. Sıkılaşmaya ve sıkılaşma derdi olmasa bile var olan fitliğini korumaya herkesin ihtiyacı var.. O halde hemen egzersize geçelim ve nasıl yapıldığını öğrenelim..

Plank pozisyonunu alıyoruz..

Mat üzerine yüzüstü uzanın ve dirsekler omuzun hemen altında olacak şekilde bükülü.. ön kolu mat üzerine resimdeki gibi koyun..

Gövdenizi yerden kaldırın.. Şimdi plank pozisyonunda yalnızca ayaklarınız ve kollarınız üzerinde duruyorsunuz..

Omurganız naturel pozisyonunda ve vücudunuz dümdüz..

Kalça ve karın kaslarınız sıkı ve elbette bacaklarınızda öyle..

Tam olarak bu pozisyonda iken teker teker bir ayağınızı yukarıya doğru düz bir şekilde kaldırıp indiriyorsunuz.. Konsantrasyonunuzu bozmadan, vücudunuzun çalışan bölgelerini hissederek egzersizi 2 set halinde 30’ar saniye sürelerle uyguluyorsunuz..

Tek bacağınız yukarıda iken bacağınızın arkasının hafifçe yandığını, kalçalarınızın sıkılığını hissedin.. Tüm bu egzersizi gerçekleştirirken karnımızda muhteşem bir şekilde çalışıyor.. Biraz dinlendikten sonra 1 set daha gerçekleştirebilirsiniz. Kendinizi bir anda çok zorlamak yerine bu plank egzersizini haftalık programınıza dahil edin.. Ve Kalça, Bacak ve Karnınızın nasıl çalıştığını hissedin.. Zamanla ilk günle aradaki farkı da farkedeceksiniz.

kalca-karin-egzersizi