İlginç Belki.. Tırnak Yemek Faydalıymış

Yazar:   |  0 Comments

Bir çok kez tırnak yiyen insanlarla karşılaşmışsınızdır. Hatta bir dönem bu kişi siz de olabilirsiniz. Size biraz garip gelebilir ancak araştırmalar tırnak yemenin bir açıdan faydalı olduğunu öne sürüyor. Çevremizdeki insanları tırnaklarını yememesi konusunda defalarca uyarmış olabiliriz. Fakat bir faydaya dikkatinizi çekmek istiyoruz. Yine de bizce yemeyin :) Yine de faydasından bahsetmek isteriz. Artık karar sizin :)

tirnak-yemek

Yağılan bir araştırmadan alınan sonuçlar küçük yaşlarda tırnak yeme ve parmak emme gibi bir huy edinmiş olan çocukların ilerleyen yaşlarda alerji riskine daha az maruz kalıyor. Testler yapıldı ve test sonuçları geldiğinde küçüklükte bu alışkanlıklardan birinin veya her ikisinin bulunup bulunmadığı sorulduğunda alerji riskinin az olduğu grubun bu alışkanlıklardan birine veya ikisine de sahip olduğu görüldü.

Uzmanlara göre ise bu durumun başlıca sebebi toz ve mikroplara çok küçük yaşta maruz kalarak vücudun alerjenlere karşı bağışıklığını güçlendirmesi oluyor.  Bu durum elbette bir teşvik değil ancak bir dönem böyle bir alışkanlığınız olduysa ufak bir fayda olarak bağışıklığınız diğer insanlara göre daha güçlü bir durumda diyebiliriz.