Hayalleri Gerçekleştirmenin Tek Gerçek Yolu

Yazar:   |  0 Comments

Hayalleri gerçeğe dönüştürmenin yolu bilinçaltını ikna etmekten geçer. Eğer bilinçaltınız bir şeyi yapabileceğinize ya da bir hedefe ulaşabilmenize ikna olduysa başarabilirsiniz.

Bilinçaltı nasıl ikna olur?

Bilinçaltı duygular ve görseller ile ilişkilidir. Onu bilinç düzeyinde geleceğe dair gelecek kipi ile kurduğunuz cümleler ile ikna edemezsiniz. Burada niyet yani niyetin meydana geldiği kalp önemlidir. Çünkü kalp de duygularla ilişkilidir. Böylece niyet ederek duygularınızı ortaya çıkarır ve bilinçaltınıza en kestirme yoldan ulaşmış olursunuz.

Bilinçaltını ikna edecek diğer özellik ise imajinasyon yani görseller imgeler ve bir hayali gerçekleşmiş gibi o anı yaşar gibi gözünüzde canlandırmak olacaktır. Çünkü bilinçaltı gördüğünü unutmaz. Ve eğer iyi mesajlar iletirseniz onları da asla unutmayacaktır.

Bir çalışma yaparak sporcuları meditatif bir telkine hazırladılar. Onlara sanki gerçekte koşuyorlarmış gibi koştuklarını hayal etmelerini söylediler. Bunu gerçekten hissetmeleri ve düşüncede bunu yaşamalarını istediler. Sporcuların bir süre sonra kasları gerçekten koşar gibi çalıştı kalp atışları hızlandı ve tıpkı gerçekte koşarken harcadıkları eforda vücutlarında meydana gelen tüm tepkimeler oluştu. Bu çalışmada gösteriyor ki siz gerçekten o an istediğiniz bir hayatı yaşamıyor olsanız dahi eğer bunu doğru şekilde hayal eder ve olmuş gibi hissederseniz bilinçaltınız buna ikna olacak ve bir süre sonra da bu hayallere ulaşmanızı engelleyen ne kadar olumsuz durum varsa ortadan kalkacak ve belki de şuan gerçekleşmesini çok da ummadığınız bir hayaliniz sadece gerçekten istediğiniz (niyet ettiğiniz) ve olmuş gibi hissettiğiniz (imajinasyon) için bir süre sonra hayatınıza dahil olacak.

Öyleyse neden denemiyorsunuz? Eğer gerçekten gerçekleşmesini istediğiniz bir hayaliniz varsa ona odaklanın ve bir süre her gün bunu o şekilde hayal edin. Gün geçtikçe onunla ilgili karşınıza çıkan fırsatları artık görebilecek ve onlara ne kadar da yaklaştığınızı farkedeceksiniz.