Hangi Burç Nasıl Diyet Yapmalı?

Yazar:   |  0 Comments

Burç özelliklerimiz, davranış şekillerimiz ve karakteristik yapımızın üzerinde rol oynuyor. Sadece bunlar değil! Beslenme alışkanlıklarımızın üzerinde de etkileri mevcut. Yani sağlıklı besleniyor ya da abur cuburdan vazgeçemiyor olabilirsiniz. Kıskançlık yaptığınızda sen hangi burçsun sorusunun sorulduğu oldu mu hiç? Veya kinci bir özelliğe sahip olduğunuzda… Şimdi biz size abur cubur yediğinizde soruyoruz. Hangi burçsunuz? Haangi burca sahipseniz o burcun beslenme alışkanlıklarına yatkınlığını öğrenerek nasıl beslenmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz!

kocKoç

Sağlıklı beslenmek bugüne kadar çok tercih etmediğin bir yöntem olabilir. Koç burcundaki kişiler abur cubura düşkünlüğü ile bilinirler. Ancak; biran evvel kendini toparlamalı ve sağlıklı bir yaşamı tercih etmelisin. Alkol ve sigara tüketiminden olabildiğince uzak durmalı, bol su içmelisin. mevsim yeşillerini de unutmamak gerek. Sağlıksız beslenme bir süre sonra birtakım rahatsızlıklara sahip olman sonucunu doğurur. Uyku düzenine dikkat etmeli ve dengeli beslenmelisin. Şeker tüketimini azaltman da tavsiyelerimiz arasında.

bogaBoğa

Yaşamak için yemek yemek mi yoksa yemek için yaşamak mı sorusunun cevabı sende yemek yemek için yaşamak. Bu durum ileride fazla kilolara sebep olur ve sindirim güçlüğü yaşayarak kiloları vermekte zorlanabilirsin. Aşırı karbonhidrattan uzak durmalısın. Salata, mutlaka öğünlerinde yer alması gereken bir besin. Asla su içmeyi de ihmal etmemelisin. Düşük nişasta içeren besinler tercih ederek beslenme programında balık, deniz mahsulleri ürünlerine  yer vermelisin.

ikizlerİkizler

Aceleci bir yapıya mı sahipsin. Bu özelliğin hayatının bir çok alanında belki işe yarayabilir. Ancak; durum beslenmeye geldiğinde biran evvel tabağını bitirmek ve besinleri iyi çiğnemeden yutmak zamanla birtakım rahatsızlıklara sebep olabilir. İkizler burcunda kan pıhtılaşması sık görülür. Ayrıca kemiklerinin güçlenmesine de ihtiyaç vardır. Mutlaka, tereyağ, köy peyniri, havuç, erik, üzüm suyu badem tüketmelisin. Elbette dengeli bir biçimde. Aceleci yapını biraz sakinleştirmek için ise, hoş kokulu bitki çayları ve kafeinsiz çaylar tam sana göre.

yengecYengeç

Duygusallığın yeme alışkanlıklarında da değişiklik yaratıyor. Üzüldükçe kendini pasta böreğe vermekten vazgeçmelisin. Şeker, tuz, nişasta, baharatlı besinler bunlar  uzak durman gerekenler arasında yer alıyor. Daha sağlıklı ve ince bir bedene ulaşmak için yaşam tarzını gözden geçirmelisin.

aslanAslan

Vücuduna önem veriyorsun. Fakat, yemek yemek de senin için büyük zevk. Şık restoranlar ve davetlere katılmak senin için hoş bir şıklık. Nefis yemeklere bayılıyorsun ancak; bedenine de önem verdiğin için porsiyonlarını yarı yarıya düşürmen senin için daha faydalı olacak.

basakBaşak

En çok elma yemeye dikkat etmen gerektiğini en başta söyleyelim. Elma senin için çok faydalı bir besin tüketmeye özen göstermelisin. Çikolata ve şekerlemeler vazgeçilmezlerin arasındaki besinlerde ilk sırada yer alıyor. Fakat; ilerleyen zamanlarda bu faktör, sağlık durumunda sıkıntılar yaşamana sebep olabilir. Meyve tüketmen sağlığın açısından faydalı olacak. Hem de ışıl ışıl bir cilde sahip olmanı sağlayacak.

teraziTerazi

Bmbreklerinin sağlığı için asitli içeceklerden uzak durmalısın. Porsiyonlarına dikkat etmeli ve faydalı besinler tüketmelisin. Çilek, badem, kuru üzüm sağlığın açısından oldukça faydalı besinlerdir.

akrepAkrep

Tahıllı besinler, balık, deniz ürünleri ve yeşil salata tam sana göre. Doğru ve dengeli beslenmeye yatkınsın. Kimi zaman bu durum sende biraz gerginliğe sebep olsa da taptaze sebze ve meyveler ile kendini çok iyi hissedersin.

yayYay

Basen, kalça ve karaciğer burcunun temsil ettiği bölgeler. Doğal beslenmeye adım atmalısın. tahıllar, sebzeler ve meyveler mutlaka tüketmen gereken besinlerdir. Bolca egzersizi de yabana atma.

oglakOğlak

Oldukça çalışkansın. Bazen çalışmaya kendini o kadar kaptırıyorsun ki öğün atlabiliyorsun. Burcun dizleri, dişleri, deriyi ve kulakları temsil ediyor. Vitamin ve minerali dengeli olarak aldığına emin olmalısın. Cildini temiz tutmalı ve cilde parlaklık ve ışıltı veren onu besleyen sağlıklı besinlerden faydalanmalısın.

kovaKova

Yenilikçi bir  yemek tarzına sahipsin. irbirinden farklı lezzetler tatmayı seviyorsun. Ancak; vücudunun her zmaan C vitaminine ihtiyacı var. Burcun, dokular, el ve ayak bilekleri ve baldırları temsil eder. Vücudunun sofra tuzuna ihtiyacı vardır ancak; bunu direkt olarak değil sebze yemeklerinin içinden almalısın. Aksi taktirde vücudunda fazla tuzdan şişkinliklere sebep olabilir. Tuz, karaciğer rahatsızlıkları yaşamana da sebep olabilir. Doğal şekilde besinlerin içinden almaya özen göstermelisin.

balikBalık

Yoğun diyet programları sana göre değil. Sen katı kuralcı ve sıkıcı diyetlerin burcu değilsin. Diyetlerinde zengin demir içeren besinlerden faydalanmalısın. Yüksek protein ve düşük şeker yağ içeren diyetler tam sana göre!