Haftalık “Kol Sıkılaştırma” Egzersiz Takvimi

Yazar:   |  0 Comments

Genellikle en zor toparlanan bölgelerin başında gelen kol sarkmaları ne yazık ki dönem dönem herkesin başına gelebiliyor. Hareketsizlik, yağ oranı fazlalığı, spora zaman ayırmama veya etkili bir spor egzersiz tekniği kullanmama sebepleri ile kol sıkılaştırma süreci uzuyor da  uzuyor… Bunun için bir takvime ihtiyacınız var!

Düzenli ve sistematik bir şekilde kendinizi spora ve sağlıklı yaşama verdiğinizde aslında bedeninizde var olan tüm olumsuzluklardan nasıl kurtulduğunuzu gözlemleyebileceksiniz. Pilates, Fitness, Cardio, Bosu ve benzeri bir çok spor dalı vücudunuzu biçimlendirmeye yardımcı olur ancak etkisi doğru teknikler kullanıldığında görülür.

kol_sikilastirma

Özellikle bölgesel incelme ve sıkılaşma isteklerinde bireyler genellikle sabırsız olur ve en etkin çözümü en kısa sürede elde etmek ister. Fakat ne yazık ki bu hem gerçek bir sonuca götürmez hem de tamamen sağlıksız olur. İstek birinci aşamayı tamamlamanızı sağlar fakat istikrarsızlık ya da çabuk sonuç alma isteği sizi bir o kadar geriletecektir. Kendinizi spor yaparken sağlıklı ve mutlu hissetmeniz sonuçtan çok daha önemlidir. İstikrar sağladığınızda ve doğru teknikler kullandığınızda sonuç tam da istediğiniz gibi olacak.

Sizin için hazırladığımız “Haftalık Kol Sıkılaştırma Egzersiz Takvimi” bir öneri niteliğindedir. Kronik veya süre gelen bir rahatsızlığınız söz konusu ise başlamadan önce mutlaka doktorunuza sizin için uygun olup olmadığını sormalısınız. Bu her egzersiz süreci için geçerlidir.

Haftalık kol sıkılaştırma egzersiz takvimi bir haftanın sonunda günlerin yerlerini değiştirerek uygulamanızda bir sakınca yoktur. Fakat, dinlenmeyi aksatmamalı ve her set arasında muhakkak 20 ile 40 sn. arası mola vermelisiniz. Basit ve eğlenceli egzersiz hareketlerinden oluşan bu takvimi bilgisayarınıza indirebilir ve uygulayabilirsiniz.

kol_sikilastirma

Egzersiz sürecine başlamadan önce muhakkak ısınma egzersizleri uygulamalısınız. Egzersiz sürecinin finalinde soğuma egzersizleri uygulamanız da ısınma egzersizleri kadar önemlidir.

Egzersizleri yaparken kendinizi dayanamayacağınız raddede zorlamamalısınız. Zamanla hareket kabiliyetiniz artacak ve çok daha fazlasını yapabilecek konuma geleceksiniz. Bu sebeple, her zaman en alt seviyeden başlamak bedeninizi spor sakatlığına maruz kalmaktan koruyacaktır.

Şimdi egzersiz takvimini indirmek için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz. sonrasında sağ tıklayıp kaydet dediğinizde bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız. Sağlıklı ve zinde günler geçirmeniz dileğiyle :) Sporla Kalın.

kol_sikilastirma