Hafta Sonu için Kendine bir Program Hazırla

Yazar:   |  0 Comments

Yoğun bir haftanın ardından iyi bir tatili herkes hak eder. Cumartesi psikolojisine girdiyseniz hafta sonu yapabilecekleriniz hakkında bir kaç tavsiyede biz verelim istedik. Bütün gün yatakta pineklemeyi düşünmüyor olmalısınız. Çünkü bütün bir hafta sonunu hoş bir şekilde planlayarak çok güzel bir hafta sonu tatili geçirmek hafta başına daha pozitif başlamanızı sağlayacaktır.

Hafta sonu iyi bir güne başlamak için sabah egzersizi çok iyi gelecektir. Hafta sonu olduğu için geç uyanmak isteyebilirsiniz. Ama istekli bir şekilde erken kalkar ve güne erken başlarsanız daha verimli bir hafta sonu geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Sabah yürüyüşü bunun için biçilmiş kaftan. Yürüyüşe eşlik eden tempolu koşular sizi terleterek toksinlerinizi ve hafta içi biriktirdiğiniz stresi atmanızda oldukça faydalı olacaktır. Açık hava, psikolojiniz için gerekli olan oksijeni size sağlayacaktır.

walking-1

Spor ardından kendinize muhteşem br kahvaltı sofrası hazırlayın. Veya deniz manzaralı hafası tatlı tatlı esen bir yerde kendinizi mutlu edecek şahane bir kahvaltı yapın. Kahvaltı gücünüzün yerine gelmesini ve tüm gün enerjik olmanızı sağlayacaktır. Ve kesinlikle atlanmaması gereken bir öğündür.

???????????????????????

Bu hafta sonu da sürekli yapmadığınız bir şey tercih edin. Örneğin bir resim sergisine gidin. Bir müzik kadar ruhunuzu dinlendirecek bir aktivite olacaktır. Resim üzerinde yapacağınız anlamlandırmalar ve sanatkarın o resimlerde neler anlattığının keşfi sizi biraz olsun dış dünyanın sorunlarından ve günlük telaşlardan kendinizi soyutlamanızı sağlayacaktır. Keyifli dakikalar geçirmek isteyenler için şüphesiz çok iyi bir etkinlik olacak…

Exif_JPEG_PICTURE

Akşam için bir konser planı yapabilirsiniz. Konser öncesi biraz dinlenmek ve akşam için enerji depolamak için evinizde hoş bir film seyretmek dinlendirici olacaktır.İzleyecek film bulamıyorum diyorsanız bugün değişiklik yapma günü unuttunuz mu ? Her zaman genel olarak izlenen macera, dram, romantik komediler yerine bir sanat filmi tercih edebilirsiniz. Yeşil çayınız veya hoş bir esansa sahip aromalı bir içecekle hafta sonunuzun tadını çıkarmaya devam edin.

1_500_300-2010-22-13-20100420171544615

Artık dinlendiniz muhteşem geçen koca bir günü geride bıraktınız. Şimdi biraz stres atma zamanı! Konser biletlerinizi ayarladıysanız geriye akşam için hazırlanmak kalıyor. Hem rahat olacağınız hem de kendinizi iyi hissedeceğiniz bir kombinasyon sizi konser için motive edecektir. Gardrobunuzun karşısına geçin ve ruh halinizi neşelendirecek renklerde rahat kıyafetler seçin. Konser ile tamamladığınız gün sonunda uyumak için diğer günler gibi sıkıntı çekmeyeceksiniz.

concer-2

İşte size iyi gelecek, tüm haftanın yorgunluğunu atabileceğiniz ve aynı zamanda çok eğleneceğiniz bir hafta sonu planı. Hafta sonlarını rutin hafta içlerinden farklı geçirmeniz psikolojik olarak sizi rahatlatacaktır. Diğer gün bir tiyatro, piyano resitali veya havuz keyfi bedeninize ve ruhunuza iyi gelecek bir aktivite olabilir. En başta bunları yapacak enerjiyi kendinizde bulamasanız bile yine de kendinize ve sevdiklerinize ayıracağınız bir günün sizi mutlu edeceğini düşünerek bir adım atmanız sizi gün sonunda oldukça keyifli kılacaktır.