Güzellikte Karbonat Etkisi

Yazar:   |  0 Comments

Cilt temizliğini yapmadığın sürece cildin daima kuru, yıpranmış ve kusurlu görünecektir. Şimdi doğal bir yolla nasıl daha sağlıklı ve duru bir cilde sahip olabileceğini öğrenme zamanı!

1 ölçü su ve 3 ölçü karbonat ile peelingini kendin hazırla!

1# Yukarıda verilen ölçüyü istediğin kadar bronzlaşamadığında kullanabilirsin.

2# Hassas bir cilde sahipsen deodorant yerine karbonat tercih edebilirsin. Böylece kimyasal maddeden uzak kalabilirsin. Karbonatın kötü kokuyu engelleyici özelliği bulunmaktadır. Karbonat, asit ve bazları dengeler e böylece kötü koku oluşumunu ciltten uzak tutar.

3# Yumuşak tırnaklara sahip olmak istiyorsan karbonatın gücünden faydalanabilirsin. Ellerine ve tırnaklarına bu karışımı sürdükten sonra ılık suyla temizle. Sonasında sürdüğün ojelerle farkı hissedeceksin.

4# Cildin kaşınıyorsa bu sinir bozucu durumdan karbonat sayesinde kurtulabilirsin. Ilık bir duş sonrası yarım kap karbonat vücuduna sür ve tekrar duşa gir. Sinek ısırığı veya güneş yanığı problemlerinden bu sayede kurtulabilirsin.

5# Kullanmakta güçlük çektiğin saç fırasını çöpe atıp yenisini almayı planlıyorsan, dur! Karbonat ile tekrar tekrar saç fırçanı ölümsüzleştirebilirsin. Kirlenen saç fıranı şimdi hemen bir kaba koy, sıcak suyun içerisine karbonat karıştır ve fırçanı bu suda yalnızca 20 dakika beklet. Durulama işleminden sonra fırçanı tekrar tertemiz kullanabilirsin. Tıpkı ilk günkü gibi…

6# Bir çok yüz arındırıcı maske ve benzeri kimyasal ürünler ile aynı işlevi gören karbonatı yüz arındırma işleminde 1 ölçü su ve 3 ölçü karbonat karışımı ile yüzünde kullanabilirsin. Yüzüne masaj yaparak sr ve ardından ılık su ile yüzünü durula. Duru, naturel ve ışıl ışıl bir cilde merhaba de!