Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Yazar:   |  0 Comments

Yaz ayların cildiniz güneş ışınlarına ciddi derecede maruz kalıyor öyle değil mi? Kimi zaman güneşlenmek adına bunu biz tercih etsek de kimi zaman bu ya çok abartılı oluyor ya da biz istemeden güneş cildimize zarar verebiliyor.Güneşin cilde verdiği zararlar yanık, ağrı, kızarıklık, bronzluk olarak görülebiliyor. Tüm bu durumlara çözüm sağlamak ve cildin kaybolan nemini geri kazandırmak cilde ferahlık sağlamak için gelin önerilerimize bir göz atın…

Cildinizde oluşan tahrişlere ve kızarıklıklara karşı cildinizi rahatlatmak için nem yoğun maskeler tercih edebilirsiniz.

Çay ağacı yağı kızarıklıklara iyi gelir ve ağrıları dindirici özelliği var. Yine bir ada çayını demleyerek buzdolabında soğumaya bırakabilirsiniz. Soğuk bir şekilde cildinize sürdüğünüzde hem cildiniz rahatlayacak hem de cildinizin kaybettiği nemi ona geri kazandıracaksınız. Üstelik ada çayı, kızarıklıklara ve oluşan ödeme iyi gelir.

Acı ve ağrı hissiniz daha fazlaysa cildinize kantaron yağı sürebilirsiniz. Kantaron yağı bu  tip durumlarda cildinizi tedavi edecektir.

Gülsuyu, cilt için oldukça faydalıdır. Gülsuyunu soğuk bir şekilde dolapta muhafaza edin. Sonra cildinize uygulayın. Cilde nem verir aynı zamanda doğal bir toniktir. Hücrelerinizi yeniler.