Gün Boyu Kilo Vermek için…

Yazar:   |  0 Comments

Gün boyu sağlıklı kal ve gün boyu kilo ver. İhtiyacın olan tek şey kendine bir program belirlemek ve bu programa sadık kalmak. Elbette bir de istikrar…

Yapamayacağın program için listeler dolusu maddeler yazmak sadece kağıt doldurmanı sağlar. Kendini tanımalısın. Eğer gerçekten istersen sen de buna karar veren herkes gibi sağlıklı bir bedene sahip olabilirsin. Yapabileceğin programın listesini yapmakla başla. Hayatından neleri çıkarmak istediğine karar ver. Neleri fazla yaptığını ve bedenine nelerin zarar verebileceğini araştır. Fazla uyguladığın her şeyi minimalize et. Günde 4 bardak kahve içiyorsan önce 3 e düşürmeyi hedefle daha sonra 2 ye. Şeker kullanıyorsan önce azaltmayı dene ve bir süre bu şekilde devam et. Alışkanlıkların beyinde kalıcı hale dönüşmesi 21. Günün sonunda olur. Bu yüzden hayatında hangi alışkanlıkları kalıcı hale getirmeyi istediğini belirle ve harekete geç.

Gerçekten hem gün boyu sağlıklı kalıp hem de sağlıklı metabolizman sayesinde gün boyu kilo verebilirsin. Egzersizi ve sağlıklı beslenmeyi ve tabi ki uyku düzenini hayatına dahil et. Hangi saatlerde beslenmenin verimli kilo vermeye yardımcı olacağını öğrenmekle başlayabilirsin.

Sabah uyandığında günü ufak egzersizler ile karşıla. Bu egzersizler ile zayıflayabilir miyim diye düşünme çünkü sabah ilk saatlerde bedenini uyandırman hareket kabiliyetini arttıracak üzerindeki miskinliği atacak ve daha rahat hareket edebilmeni sağlayacak. Böylece gün boyu ne yaparsan yap daha verimli bir şekilde yapıyor olacaksın. Yoksa pelte bir vücutla kolunu kaldırmak için bile halin olmayacak.

Güne yumurta ile başlarsan zengin bir potein kaynağını elde etmiş olacaksın. Bir de yumurtanın tok tutma özelliği sayesinde günün geri kalanında porsiyonlar dolusu yemek yemek durumunda kalmayacaksın.

Spor salonunda vücut direncine yönelik bir ağırlık kullanıyorsan ağırlığı 3 saniyede indir. Ufak bir ipucu: ağırlığı 3 saniyede indirmek metabolizmayı hızlandırıyor.

Vücudunu kalsiyum ile desteklemenin en güzel yolu süt içmek. Beslenme planına biraz süt dahil et. Kilo vermeni de destekleyecektir.

İş yerinde molanda, evin çevresinde, vakit bulduğun anlarda kısa yürüyüşler yap.

Bir bardak buzlu yeşil çay iç üstelik bunu kendin hazırla. Yeşil çayda yer alan kateşin yağları eritmede önemli bir rol oynuyor.

Baharat, daha fazla kalori yakmanı ve yağ tüketmeni sağlıyor, beslenmede bunları deneyebilirsin.

Akşam yemeğinden önce kısa bir yürüyüş tercih et.

Stresi hayatından çıkar veya minimalize et. Yağlanmaktan uzak kalmak istiyorsan bunu başarmalısın.