Göbek Eritme Methodları

Yazar:   |  0 Comments

Vücutta erimesi zaman alan ve bir şekle sahip olması uzun süren bölgelerden biri de göbek çevresidir. Bayanların da vücudunda en fazla yakındığı bölgelerden biridir. Dar bir kıyafette görünümü oldukça bozan göbeği eritmenin birkaç yolu olmalı öyle değil mi?

Şimdi ufak tüyolarla göbeğinizi eritmenize yardımcı olmaya çalışacağız. Bu tüyoların yanında sağlık & spor kategorimiz ve pilates egzersizleri kategorimizi de inceleyerek oralarda yer alan egzersizleri gerçekleştirmeniz bu tüyolar ile birleştirdiğinizde göbek çevrenizdeki yağları eritmenizi sağlayacaktır. Ancak; bu egzersizleri düzenli bir egzersiz programına oturtmanız ve istikrarla gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aşağıda belirttiğimiz ufak tüyolarda yine göbek çevresinden rahatsız olan kişiler için ciddi bir önem taşıyor.

Mönülerinizi sebze ağırlıklı oluşturmalı, aşırı yağlı yapmamalı ve fazla tuz kullanmamalısınız. Dışarıda bir yemekte iseniz; muhakkak yemeğin az yağlı olmasını istemeli ve yiyeceklerinize olabildiğince sos istemekten vazgeçmelisiniz. En son yediğiniz yemek saatinin 19:30’u geçmemesine ise özen göstermelisiniz. Sebze ağırlıklı mönüler, yağ yakımınızı kolaylaştıracaktır.

Gece boyu harcayamadığınız enerjiyi sabah uyandığınızda hafif egzersizlerle atmaya çalışmalısınız. Gece boyu depolanan yağı eritmek için sabah yürüyüşleri önem taşımaktadır.

Kaloriyi bol miktarda yakabilmek adına ip atlayın. Nefes kontrolünü elden bırakmadan nefes nefese kalmamaya çalışarak koordinasyonlu bir biçimde ip atlayınız. Tabi bedeninize aşırı derecede yüklenmeden.

Gece yemeklerinden kendinizi uzak tutmalısınız. Gece yatmaya yakın yenilen yemekler kalça ve göbek çevrenizin yağlanmasına sebep olacaktır.

Hergün yürümeye çalışın. Ve gitgide temponuzuda, sürenizi de arttırın. Doğru nefes tekniğiyle yürümelisiniz. Ve normal yaşantınızda da aynı şekilde nefes tekniğini doğru kullanmalısınız. Karnınız egzersiz esnasında veya normalde içeride olmalı, nefes alırken göğsü hiçbir zaman şişirmemeli ve karnı da hiçbir zaman dışarı bırakmamalısınız. Burundan nefes alıp ağızdan verme tekniğini alışkanlık haline getirmeniz önemlidir. Göbeğinizi hiçbir zaman serbest bırakmamaya ve içinize çekmeye özen gösterin.

Alkol ve tatlı tüketimini olabildiğince azaltın ve sağlıklı besin ve ürünler tercih edin.