Evde Pilates Yapanların Bilmesi Gerekenler

Yazar:   |  0 Comments

İyi bir pilates eğitmeni ile bireysel bir kaç ders alarak pilatese başlamak evde pilates yapma tereddütü yaşayanlar için başlangıç aşamalarını rahat geçirmesini sağlayabilir. İyi bir pilates eğitmeni sizin hangi egzersizlerle ihtiyacınız olduğunu bilir ve sizi yönlendirebilir. Vücudunuzu tanımanız noktasında size katkısı olabilir bireysel derslerin.. Pilates eğitmeninizi iyi seçin ve muhakak pilatese dair geçmişini sorgulayın.

Gerçekçi olun.. Sporun vücuttaki etkisinin belirmeye başlaması sizin istikrarınıza ve çabanıza bağlıdır. 2 gün veya 1 haftada gözle görünür sonuçlar alamazsınız. Vücudunuzun belli bir şekil alması düzenli egzersize ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak gelişir. Bu sebeple kendinize ve bedeninize zaman tanıyın. Önünüzde çok uzun bir yol var. Sizde bu süreç içerisinde elbette farkı farkedeceksiniz. Ancak sabırlı olmalı ve kısa sürede etkisini görmek için ağır çalışma programları uygulamamalı kendinize yapabileceğinizden fazla yüklenmemelisiniz.

Pilates kas ağrılarına sebep olmaz. Eğer kas ağrılarından şikayet etmeye başladıysanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Pilates, sakin bir spordur. Kardiyo gibi düşünmeyin.. Konsantrasyon, vücuda odaklılık ve nefes alış-verişiyle bir bütün olan ve bu bütünlükle size ritim katan bir spordur. Acele etmeyin.

Postürünüzü düzeltmeye odaklanın.. Günlük yaşamda oturuş bozuklukları ile karşı karşıyayız. Pilates size doğru oturuş yetisi kazandırabilir. Ancak; bunu günlük yaşamınıza da taşımalısınız. Beklediğiniz faydayı görebilmek için pilates ile uğraştığınız süreç dışında doğru duruş pozisyonlarını hayatınıza dahil etmeyi kendinize görev edinin.

Evinizin ferah ve havadar alanını pilates için ayırın.. İyi bir ışık almasına da dikkat edin..