En İyi Detoks Yiyecekleri

Yazar:   |  0 Comments

Detoks, vücudu temizleyerek daha zinde bir vücuda sahip olmak, metabolizmayı canlandırmak, zihin tazeliği yaratmaktır. Aç kalarak kilo vermekten ibaret bir sistem olduğunu düşünüyorsanız şimdiden yanıldığınızı belirtmek isteriz… Aç kalarak kilo verme çabası kilo vermenin aksine bir hareket gerçekleştirmeniz anlamına gelir. Metabolizmanız daha çok yavaşlayarak, toksinleri atmak için yeterince besin vücuda alınmayacağından sanılanın aksine kilo almaya başlayacaksınız.

Detoksun en önemli püf noktası zararlı besinlerden uzak kalmak ve vücut için gerekli tüm besinleri vücudunuza temin etmektir. Düşük alerjenli ve işlenmemiş doğal gıdalar Detoks programının temel taşıdır. Şeker, alkol, hazır ve işlenmiş gıdalar, gazlı içecekler, tatlandırıcılar hayatınızda tarih olurken siz bu besinler yerine balık, hindi, kabuklu deniz canlıları, yumurta, baklagiller, tavuk ve proteinler ile hayatınızı zenginleştirmeye başlıyorsunuz.

Size iyi gelecek detoks önerileri

Toksinleri atmak önemlidir. Detoks programında tükettiğiniz besinler ve ek olarak yapacağınız spor aktiviteleriniz ile vücudunuzda biriken toksinleri kolaylıkla dışarı atabilirsiniz.

Su detoksun en önemli noktasıdır. Ve unutmamalıdır ki detoksun en önemli noktası toksinleri dışarı atmaktır. Ter veya idrar yolu ile toksinleri dışarı atmak karaciğerinizi destekler, cildinizi yeniler, metabolizmanızı hızlandırır, daha enerjik olabilir ve hayatınıza daha fazla anlam katabilirsiniz.

Bu şekilde dolaylı olarak kilo verirsiniz, ancak kilo vermek bir amaç değil bir sonuçtur.

Detoks Etkisi Yapan Yiyecekler

Yağsız Proteinler: Yumurta, tavuk eti, hindi eti, balık ve kabuklu deniz ürünleri

Probiyotikler: Yoğurt, kefir, kombu çayı, lahana turşusu

Karotenli Yiyecekler: Kırmızı biber, tatlı patates, kavun, bal kabağı, havuç

Yeşil çay