Ego Bilincinizi Susturun

Yazar:   |  0 Comments

Siz ne zaman hayatınızda iyi bir şey yapmaya kalksanız içinizde sürekli sizinle konuşan bir sesle muhatap olmak zorunda kaldınız mı? Tam bir şeye başlarken otur yerine bunu yapan biri zaten var ya da yapacaksın ancak bu ne kadar iyi olabilir ki gibi cümleler kurarak sizi baltalayan bir iç ses? Peki, onu tanımaya ne dersiniz? Eğer onu tanır ve ne yapmaya çalıştığını anlarsanız bir süre sonra sizinle inatlaşmaktan vazgeçeceğiniz söyleyebiliriz. İşte bunun adı ego bilinci.

Günlük yaşamımızda çoğunlukla onunla hareket eder onun fikirlerine uyum sağlarız. Çoğu zaman bir işe kalkışmaktan alıkonuluyor isek mutlaka ego bilincimizin bunda bir payı olacaktır. Peki, nasıl oluyor da bize ve yaşamımıza galip geliyor. Pek çok şeyden alıkonulmaktan artık sizler de yorulduysanız nedenler ile burada buluşabilir ve artık bilince hakim olma gücünü kendinizde bulabilirsiniz.

İçimdeki Hangi Sese Kulak Vermeliyim

İçimizdeki hangi ses bize doğruyu söylüyor? Çoğu zaman yanılmaktan korktuğumuz ancak yine de herkesçe içindeki sese kulak ver denildiği bir gerçek. Bir şey yaparken doğru adımı atıp atmadığımı nasıl anlayacağım diyorsanız gerçekten içinizdeki sese kulak verin bununla birlikte dikkatli olmanız gereken tek nokta bu sesin ego bilincinin sesi olup olmadığını iyi analiz etmenizdir. Aslında tek bir şeyi bilmek yeterlidir. Egonun tüm söyledikleri senin için zehirlidir. Sana zarar vermek içindir. Ego sana bir şeyi yaparsan kendini iyi hissedeceğini söylüyor ancak tüm dünya o şeyin korkunç bir şey olduğunu bağıra bağıra söylerken ego kazanıyor. Egonun kişiye yaptırdığı her şey, yapılan her şeyin hazzı kısa ve geçici sürelidir. Bazen bir işe adım atmanıza engel olur bazen yanlış olduğunu bildiğiniz bir yola sapmanıza neden olur. Şimdi onun farkına vararak ve üst yüksek bilincinizle ego bilinci ne karşı galip gelebilirsiniz.

Ego bilinci temelinde değersizlik duygusu yatar. Kişi aslında kendini bir şeye layık görme, yeterli görme ya da yetkin görme durumlarından gün be gün soyutlanır ve özgüven kaybı yaşar. Eğer bilinçaltı iyi bir şekilde kontrol altında tutulmaz doğru mesajlar iletilmez ve iyi bir şekilde yönlendirilmezse ego bilinci gün yüzüne çıkar ve susturamadığınız bir iç sesiniz haline gelir. Oysa yapacağınız olumlama çalışmaları, farkındalık ve değerliliğinizin bilinci zamanla bu sesi susturacak ve siz artık yüksek bilinciniz, kalp sesiniz ile hayatınıza olumlu bir şekilde devam edebileceksiniz. Sadece bunu bilmek bile onu susturmanın ilk adımını size sağlıyor.

Yüksek bilinç, sağlığın, huzurun ve dünyada seni mutlu eden her şey için yol göstericidir. Onun sesine kulak ver ve şimdi kendine bir iyilik yap. Sen değerlisin.

Hayatı Akışına Bırakamıyorsun Çünkü Ego Bilincin Buna İzin Vermiyor

Hayatın kontrolünü elimizde tutmayı severiz. Bununla birlikte her şeyin elimizde olmadığını kimsenin ve çoğu şeyin kontrolünü sağlayamayacağımızı ve bu noktada akışa güvenmemiz gereğini de bilmeliyiz. Ancak her şeyi kontrol etme güdüsüne alışmışken birden bire her şeyi bırakmak ürkütücü gelebilir. Unutmayın, yalnızca elinizde olmayan ve zaten kontrol altınızda tutamadığınız her şeyi akışına bırakıyorsunuz. Ve bazen de elinizden geleni yaptıktan sonra kalan her şeyi. Ancak tam da bu esnada ego bilinci devreye girer ve hayır eğer her şeyi bırakırsan ipin ucu kaçar ve bir daha tutamazsın diyor. Kontrol etmezsen kaybedersin. Kontrol etmezsen mutsuzluk da peşi sıra sürüklenir diyor. Ve sana bunu yapamayacağını en etkili şekilde ve özellikle de bilinçaltının ikna olacağı şekilde dile getiriyor. Sonuç olarak akışa bırakamıyorsun. Peki, düzeliyor mu her şey? Hayır. Düzelmeyeceğini yüksek bilincin söylüyor aslında ancak yapman gereken tek şey ego bilincinin sesini kısmak ve son ses yüksek bilincini devreye sokmak. Göreceksin ki sana zarar veren, değersizlik duygusunu gün yüzüne çıkaran ve seni birçok şeyden alıkoyan ego bilinci sustukça sen kendini keyifle hayatın akışına bırakacak ve bundan çok büyük bir haz duyacaksın. Şimdi içindeki kelebekleri özgür bırak.

ego bilinci1