Eft Nedir

Yazar:   |  0 Comments

EFT Nedir

EFT ( Emotional Freedom Techniques – Duygusal Özgürleşme Metodu), bir enerji çalışmasıdır. Eski bir akupunktur yöntemine dayanan bu metot günümüzde sayısız çeşitli alanlarda yalnızca parmak uçlarınız ile uygulayabileceğiniz ve çevrenizdeki herkese öğretebileceğiniz basit ancak etkili bir metottur.

Bir birey olarak her birimizin elle tutulur gözle görülür bedenlerimiz dışında bir de enerji bedeni vardır. Gözle göremesek de enerji akışının olumlu ya da olumsuz etkisi hayatımız ile iç içedir. Herhangi bir sebepten ötürü tıkanıklığa uğrayan enerji akımı kişinin kendisini mutsuz, hayattan soyutlamış ve olması gereken akışta hayatını devam ettirememesi gibi sonuçlar ortaya çıkarır. EFT tekniği ile bu tıkanıklıkları çok kısa bir süre içerisinde açabilir ve enerjinin bedenimizde olağan haliyle akmasını sağlayabiliriz. Üstelik sonuç sizi yalnızca mutlu etmez bir problem hakkında düşündüğünüz nedenlerin aslında çok farklı şeyler olduğunu, temelinde yatan başka sebepler olduğunu açığa çıkarma ve bu nedenlerin farkındalığına vararak onları da yok etmeniz son derece mümkün.

EFT Uygulama Alanı

EFT alanı oldukça geniştir. Hatta bir sınırlandırma koymak mümkün değildir. Aklınıza gelen her türlü sorun için EFT tekniğinden faydalanabilirsiniz. Bir köpek korkusu mu? Takıntı mı? Sigara, alkol bağımlılığı mı? Sinirlilik mi? Kıskançlık, panik atak, travmalar, iştahsızlık, kilo verme, mide ağrıları, kronik baş ağrıları, tacize maruz kalma, depresyon yani aklınıza gelen siz de problemler yaşamanıza neden olan ve enerjinizin doğru akmasını engelleyen her türlü sebep için EFT tekniğini güvenle uygulayabilirsiniz.

EFT’yi yalnızca olumsuz duygularınızı olumlu bir hale dönüştürmek adına değil aynı zamanda sizde stres ve kaygıya neden olan durumlara da uygulayabilirsiniz. Örneğin 5 dakika sonra bir topluluk önünde konuşmaya çıkacaksınız ya da bir sınavınız var hemen kendinize bir alan yaratın ve EFT’yi uygulamaya başlayın.

EFT ile sosyal yaşamınızı, ikili ilişkilerinizi de düzenleyebilirsiniz. Daha iyi, daha mutlu ve daha sağlıklı her şey için EFT’yi yanınızdan ayırmayın.

EFT Tedavi Süreci

Problemlerinizden kurtulmanın ve daha iyi bir yaşama kapı açmanın daha önce bu kadar kolay olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Bu tamamen öğrendikten sonra rahatça tek başınıza uygulayabileceğiniz bir yöntem. İlaç ve iğne tedavileri, hastane ortamı hiçbirine gerek yok. Siz o an kendinizi nerede iyi hissediyorsanız EFT uygulayabilirsiniz. EFT’nin hayatınızda işe yaraması için size şaşırtıcı bir bilgi daha verelim. EFT’nin hayatınızda işe yaraması için EFT yöntemine inanmanız gerekmiyor. Doğru uygulandığında başarı oranı çok yüksek olan bu yöntem siz inansanız da inanmasanız da enerji bedeniniz, bilinçaltınız için siz uygulamaya başladığınız andan itibaren işe yaramaya başlıyor bile.

Hızlı bir tedavi yöntemi olan EFT’yi terapistler, doktorlar, akupunktur ve refleksoloji uzmanları ve yaşam koçları danışanlarına uygulamaktadır. Şimdi siz de EFT’yi nasıl uygulayacağınızı öğrenmek istiyorsanız bir sonraki yazımız EFT Nasıl Uygulanır? Yazımızda görüşelim.