Dik Kalçalar için Etkili Formüller

Yazar:   |  0 Comments

Proporsiyonuna önem verenlerin en büyük tutkularından biri de dik ve sıkı kalçalara sahip olmak. Kim istemez ki! Düşük formda kalçaları dik ve biçimli bir forma sokmak isteyenlere bir müjdemiz var. Eğer isterseniz, bunu gerçekleştirmek gerçekten zor değil. Yapmanız gereken sadece bir kaç egzersiz ve hareketsiz yaşama biraz hareket katmanız olacaktır. Spor yapmaktan uzaksanız veya sürekli oturuyor ya da televizyon, bilgisayar karşısında çokça vakit geçiriyorsanız şimdi silkelenme vakti. Çünkü, hafif fakat yaparken keyif alacağınız bir programla form tutacak ve dik, sıkı kalçalara sahip olacaksınız. Bunun için uzun saatlerden bahsetmiyoruz. Gün içerisinde hareketsizliğinizi biraz daha kısmanız ve daha aktif  olmaya çalışmanız kaslarınız ve kilonuz için önemli. Bu hareketlilik ile birlikte günde sadece 15 dakikanızı ayırarak gerçekleştireceğiniz egzersizler ile hayallerinize ulaşmanız asla imkansız değil!

Öncelikle sizi sıkı ve dik kalçalara sahip olmanızı sağlayacak 30 Günlük Kalça Egzersizi Takviminden haberdar etmek isteriz. Üstelik, bu takvimi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hatta motivasyonunuzu arttırmak için duvarınıza bile asabilirsiniz. Şimdi tıkla: “30 Günlük Squat Egzersiz Takvimi

Kalça kaslarınızı harekete geçirecek bir egzersiz daha!

kalca-karin-egzersizi

Kalçalarınızın nasıl sıkılaştığını hissedebileceğiniz bir egzersiz. 2 set halinde 30 saniye süreler ile gerçekleştirebileceğiniz bu egzersizin yapılış şeklini öğrenmek ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen tıklayınız.

Pilates Egzersizleri ile sımsıkı kalçalara sahip olmanız çok kolay. Bölgesel olarak geliştirmeye, esnetmeye ihtiyaç duyduğunuz kalçalarınız, bacaklarınız, karın bölgeniz ve şikayetçi olduğunuz diğer tüm bölgeleriniz için lokal egzersizleri ile pilates en kısa zamanda fazlasıyla yol katetmenizi sağlayacaktır. Sıkı ve dik kalçalar için tavsiye edebileceğimiz diğer kalça hareketleri: “Rocking Egzersizi“, “Kalça Kasma Egzersizi“, “Pilates Topu ile Kalça Sıkılaştırma Egzersizi” gibi egzersizlerdir. Yalnızca bu egzersizleri bile belli bir program dahilinde gerçekleştirdiğiniz sürece kalçalarınız istediğiniz kıvama gelecektir!