Detoks ne zaman yapılır?

Yazar:   |  0 Comments

Yediğimiz besinler, dışsal fiziksel etmenler, stres gibi faktörler ile vücudumuzda zamanla toksinler oluşur ve dengesiz, düzensiz beslenme ile de sağlığımız olumsuz yönde gün geçtikçe etkilenmeye başlar. Toksinlerin metabolizmayı yavaşlatması ile de kilo verme hızı düşer, diyabet, obezite, halsizlik, sindirim sorunları da beraberinde baş gösterir. Toksinler vücutta çıkış noktası bulamadığında vücutta barınmaya devam eder ve detoks sayesinde ise bu toksinlerden arınma yolunu buluruz. Ne zaman detoks yapılır? Detoks hataları nelerdir? Zayıflamak için detoks gibi konuları merak ediyorsanız lütfen okumaya devam ediniz.

Detoks kilo vermenin bir başlangıcıdır ancak kesinlikle bir kilo verme aracı olarak değerlendirilmemelidir. Detoks, sağlığınız için iyi bir başlangıç olacaktır. Diyet yapmaya karar verdiyseniz öncelikle detoks programı ile başlamanız tavsiye edilir. Detoks ile metabolizmanız hızlanacak, vücut toksinlerden arınacak ve kilo verme için yapacağınız çalışmalarda destekleyici bir rol oynayacaktır.

detoks-suyu

Detoks Hataları Nelerdir?

Sigara ve alkol tüketimi mevcut ise detoks etkisini kaybedecektir.

Detoks programına meyve ve sebze dahil etmemek.

Fastfood ürünler tüketmek.

Organik olmayan besinler tercih etmek.

Yoğun strese maruz kalmak.

Lif bakımından düşük ürünler ile beslenmek.

Hızlı yemek yemek ve besinleri az çiğnemek.

Detoksu 1 haftadan fazla yapmak.

Zayıflamak için Detoks

Detoks, yinelemek gerekir ki vücudu toksinlerden arındırmak için ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için yapılmaktadır. Zayıflamak için bir başlangıç olabilir ancak bir zayıflama yöntemi değildir. Diyete başlamak için iyi bir başlangıç diyebiliriz.

Detoks Ne Zaman Yapılır?

Kendinizi bikin, halsiz ve enerjisi düşük hissediyorsanız detoks yapma zamanınız gelmiş demektir. Sağlığınız için ise aralıklı olarak detoks programları uygulayabilir ve toksinleri bedeninizden uzaklaştırarak sağlıklı günlerin kapılarını aralayabilirsiniz. Organik besinler ile sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamak isteyenler detoks programlarını tercih ediyor. Çok fazla zaman kaybetmeden evinizde siz de detoks hazırlığı yapabilir ve keyifli bir hafta geçirerek bedeninizi tazeleyebilirsiniz. Size en yakın marketten organik besinler alarak hemen şimdi programınıza başlayabilirsiniz.

detoks_programi