Çıplak Uyumanın Tam 7 Faydası

Yazar:   |  0 Comments

Bir daha asla kıyafetle uyumak istemeyeceksin!

Cildinin de tıpkı senin gibi nefes almasına izin ver… Bedenine nüfuz eden havayı hisset ve rahatla.

Organızman için akla gelmeyecek etkilerini bilmek ister misin…  Mesela kaygılar. Kaygılarından kurtulmak için çıplak uyumayı denemelisin. Kaygı düzeyi, ısınma ile birlikte artış eğilimi gösterir. Vücut ısın düşmeye bşladığında kaygı da yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlar.

Vajina sağlığını düşün…

Vajina, uzun süre kapalı kaldığında bakteri üretmeye meyilli hale gelir. Tropik yağmur ormanları iklimine sahip vajinanın sağlığını korumak adına kimi zaman çıplak uyumak iyi bir yöntem olacaktır.

Beden kıyafetlerle sarmalandığında, ihtiyacı olan nefesten bir nebze mahrum kalır. Böylece gece terlemeleri yoğunlaşır ve uyku kalitesi düşer. Uyku kalitesinin fizyolojik ve psikolojik olarak her açıdan bedeninizi ve zihninizi etkilediğini düşünürsek çıplak uyu, deliksiz bir uyku çek, enerjik bir güne merhaba de!

gune-enerjik-baslangic

Çıplak uyumak bedeninize olan güveninizi geliştirir. Ve böylece kendinize olan güveninizi de. çıplak uyumak, bedeninize alışmanızı ve bedeninizi zaman içerisinde daha fazla sevmenizi sağlayacaktır.

Çıplak uyuduğunuzda, kortizol hormonunuz dengelenir ve stresiniz ortadan kalkacak kadar azalır. Kan basıncınız düşer ve rahatlarsınız. Kan basıncınızın düşmesi de aynı şekilde stresi azaltan bir unsurdur.

HGH hormonu, bir büyüme hormonudur. Fakat aynı zamanda vücudunuzdaki onarımlarda da bir işlev görür. Kalp krizine kadar bir çok sorunu azaltmada etkisi büyüktür. Fakat; giyinik uyumak bu hormonun etkisini azaltır ve salgılanmasını engeller.  Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve vücudunuzdaki büyüme ve onarım işlevlerinin etkisinden fayda görmek istiyorsanız çıplak uyumanızı tavsiye ederiz.

Vücudunu özgür bırak… Bırak, tıpkı senin gibi nefes alsın ve rahatlasın! Mutluluk seviyeni arttır, stres ve benzeri olumsuz yüklerden arın. Her şeyden önce kendini keşfetmeye izin ver! ve bedenine bir iyilik yap.