Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

Yazar:   |  0 Comments

İlk önerimiz doğadan saf ve bitkisel yöntemleri tercih etmeniz olacaktır. Tabiki problem iç organların etkisi ile ortaya çıkıyorsa ilaç tedavisi kullanmak makul olacaktır ancak; doğal besinlerin ve doğal ürünlerin etkisi de yadsınamaz ölçüdedir. Cildinize doğal maskeler tercih edebilirsiniz. Kimyasal maddeler kullanmaktan olabildiğince uzak durun. Ve yediğiniz besinlerin yağ oranlarına dikkat edin. Sağlıklı beslenmeye özen göstererek bol su içmeyi ihmal etmeyin. Cilt tipinize göre maskeler yapmayı tercih edin. Size bu maske iyi gelir demek doğru olmayacaktır. Eğer cildiniz kuruysa ve nemlenmeye ihtiyacı varsa cildinizi daha da kurutacak maske ve ürünler tercih etmemelisiniz. Önünüze gelen her ürünü kullanmayın. Cilt lekelerinden kurtulmak için her yolu denemek isteyeceksiniz. Ancak unutmayın ki; daha iyi yapayım derken çok daha olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz yüksek..

guzellik_bakim

Cildinizi biraz rahat bırakın. Sivilcelerinizle oynamak onları daha da kronikleştirecektir. Makyajdan en azından bir süre uzak durun veya kalitesiz ürünlerden uzak durun. Makyaj ürünlerini heryerden edinmeyin. Cildiniz için güvenilir markalar ile yüz temizleyici jeller ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ancak yüzünüzde asla sabun kullanmayın. Ve kurulamak için havlu yerine kağıt havlu tercih edin. Yüzünüzü gerdirerek silmeyin. Ufak dokunuşlarla ıslaklığını alın.

Eğer hassas bir tene sahipseniz yüz tüylerinizi ağda ile aldırmanız cildinizi daha da hassaslaştıracak ve birtakım lekelere sebep olacaktır. Her gün her ne kadar sık yıkasak bile bakterilere maruz kalan ellerimizi yüzümüzde sürekli gezdirmek bakterileri oraya taşımamıza neden olacaktır. Olabildiğince hijyenik davranın.

Güneşe karşı alerjisi olan kişilerin de koruyucu kullanması ve dikkatli olması önerilebilir. Bunun dışındaki daha ciddi problemler için doktora gitmeli ve ortak bir çözüm aramalısınız.

Cilt lekeleri, bir yaraya benzetilebilir. Bir yerimiz yara olduğunda nasıl geçmesi biraz zaman alıyorsa en hassas noktalarımızdan biri olan yüz bölgemizdeki lekelerimizin geçmesi de aynı şekilde zaman alacaktır. Önemli olan bu püf noktalarına özen göstererek süreyi kısaltmak ve cildi hassaslıktan olabildiğince uzak tutmak..