Cildinizi Güzelleştiren Mineraller

Yazar:   |  0 Comments

Selenyum, Bakır, Çinko, Kükürt ve Magnezyum olmak üzere cilt için faydalı, cildinizi gençleştiren ve güzelleştiren mineraller mevcuttur. Bazı mineraller vücut tarafından üretilmediği için dışarıdan alınmaları gerekir. Özellikle, cilt için faydası olan bu mineraller yukarıda sayıldığı gibidir. Mineraller ile siz de kusurlu cilt problemlerinizi düzeltebilir, daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Cildinizi gençleştirin, yaşlanmayı önleyin daha enerjik ve mutlu olun. Evet, mineral alımıyla bu sayılanların tamamını gerçekleştirmeniz mümkün. Dahası, bozuk cilt yapısını düzeltmek, saç ve tırnak sağlığınızı korumak için bu mineraller sizin için oldukça önemli. Şimdi gelin, hayati önem taşıyan minerallerden cilt yapımıza faydalı olacak mineralleri sizlerle tanıştıralım.

Kükürt ile cilt ve tırnaklarınız için gerekli minerali sağlayabilirsiniz. kükürtün, cilt kusurlarını iyileştirici, yapılandırıcı bir özelliği mevcuttur. Hücrelere besin ve oksijen taşır. Vücudun oksijen dengesini korumada son derece yardımcıdır.

Selenyum ile cilt dokularına elastikiyet kazandırabilirsiniz. Cildinizin elastikiyet kazanması demek, yaşlanmayı geciktireceğiniz anlamına gelir. Selenyum, muhteşem bir antioksidandır. Cildinizi gençleştirir ve güzelleştirir. Serbest radikallerin hücrenize zarar vermesini önler.

Bakır ile saç renginde oluşan bozulmaları ve saç kaybını önleyebilirsiniz. Bir çok nemlendirici ürün içerisinde de bakır bulunur. Böylece, cildiniz daha esnek ve yaşlanmaya karşı daha savunmalı bir hale gelir.

Çinko ile egzama ve sedef rahatsızlıklarınıza A vitamini takviyesi ile karşı koyabilirsiniz. Sivilceleri önlemede ve cildi düzeltmede çinko önemli bir rol oynar. Cildinizi akne ve sivilcelerden arındırmada yardımcı olurken sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Magnezyum ile stresten uzaklaşarak mutluluğun kapılarını açabilirsiniz. Enerji veren ve cilt sağlığında önemli bir rol oynayan magnezyum hayati önem taşıyan minerallerden biridir.