Chair Workout (Sandalye) Aleti ile Yapılacak Egzersizler

Yazar:   |  0 Comments

images1Oturma, diz çökme veya ayağa kalkma gibi temel hareketleri kolaylıkla yapabilir veya Sandalye’nin arkasına geçerek kollarınızı çalıştırabilirsiniz. Sakatlanma geçiren kişilerden biri ya da ileri seviye bir pilates öğrencisi yani kısacası herkes omuz ve kol kaslarını güçlendirme çalışmalarını bu aletle verimli bir şekilde uygulayabilir.

Sırt dayama kısmını ve yanlara kolları eklediğiniz zaman elde ettiğiniz Yüksek Sandalye’de ise vücudunuza arkadan gerekli desteği sağlayarak yine bir çok faydalı egzersiz yapabilirsiniz. Özellikle, oturarak yapılan egzersizler esnasında, arka kısımdaki dayanak size ihtiyacınız olan desteği vererek korunmanıza yardımcı olur. Ayaktaki egzersizleri yaparken de dizlerinizi desteklemenizi sağlar. Yanlarda bulunan kollar ayak kısmındaki yaylı raf ile bağlantılı olduğundan vücudunuzun üst kısımlarını, gerekli ağırlığı ayarlayarak çalıştırabilirsiniz.

Sandalye hangi tür vücut sakatlanmalarına iyi gelir?

Alçak Sandalye, özellikle diz sakatlanmalarına iyi gelir. Sırt desteği sağlayan Yüksek Sandalye, zayıf veya sakatlanmış sırt bölgeini güçlendirir, aynı şekilde kalça, diz ve ayak bileği sakatlanmaları iyileştirilebilir. Egzersize yeni başlayanlar için de iyi bir başlangıç noktası sayılabilir.