Bosu ile Hızlı Kalori Yak!

Yazar:   |  0 Comments

Kilo verme, formda kalma ve tüm bunlarla birlikte eğlenceli bir spora hazır mısınız? O halde son ses müzik eşliğinde bosu topların üzerinde egzersiz yapma vakti! Hangi kursa yazılmalıyım diye düşünüyorsanız işte size farklı, işte eğlenceli ve bol kalori yakabileceğiniz bir eğlence programı. Haftanın 2 veya 3 günü yapacağınız Bosu ile yüksek kalori yakarak form tutabileceksiniz.

Yüksek ritmli müzikler eşliğinde Bosu topu üzerinde yapacağınız egzersizler sizi epey terletecek. Zamanla artan kondisyonunuz ile çok daha enerjik ve verimli bir egzersiz süreci geçirebileceksiniz. Fakat; söylemek gerekir ki Bosu’ya yeni başlayanlar ilk gün biraz zorlanabilirler.

Bosu’ya başlamadan önce, mutlaka ısınma süreci geçirilmeli ve kaslarınızı spora hazırlamalısınız. Gideceğiniz kursta da ısınma egzersizi uygulama yaptırdıklarına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bosu, hızlı ve oldukça aktif olabileceğiniz bir egzersiz programıdır. Spor ayakkabı giymeye ve egzersizleri yaparken ayak bilekleriniz konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Dikkat, hız ve eğlencenin bir arada olduğu bu egzersiz programından sonra da soğuma çalışması yapmanız gerekmektedir. Bu aktif dinlenme sürecini mutlaka yerine getirmeli asla es geçmemelisiniz. Sonrasında pasif dinlenmeye geçebilirsiniz.

Bosu’da rahat hissedebileceğiniz kıyafetler tercih etmeli, bedeninizi çok sıkan veya rahatsız edecek boyutta gevşek kıyafetler tercih etmemelisiniz. Keyifli dakikalar geçireceğiniz Bosu sporu ile tanışmak için bu sporu yapabileceğiniz kurslara katılmakta geç kalmayın. Egzersizleri öğrendikten sonra alabileceğiniz Bosu topu ile evinizde de sporunuza devam edebilirsiniz. Zayıflamayı düşünenler, formda kalmak isteyenler, eğlenceli vakit arayışına girenler ve hangi sporu yapacağına karar veremeyenler için Bosu hoş bir fırsat olabilir.