Bilinçaltına Ulaşmanın En Kestirme Yolu

Yazar:   |  0 Comments

Bilinçaltı, bilinçli olarak ortaya çıkardığımız davranışlarımızdan farklı olarak o davranışlar arasında farkında olarak ya da olmayarak süreklilik arz eden bir bilinç durumudur. Alışkanlıklarımız, olaylara verdiğimiz tepkiler, acılar, bir durum karşısındaki keskin bir bakış açısının temeli bilinçaltındaki kodlanmalara dayanıyor.

Bugün, hayatınızda pek çok şey istediğiniz gibi gitmiyor olabilir. Ya da yaptığınız ancak değiştirmek istediğiniz duygu durum halleriniz, bakış açılarınız ve olaylara verdiğiniz tepkiler olabilir. Küçüklüğünüzde size dayatılan durumlar, uyarılar yanlış anlarda yanlış verilen tepkiler ve korkularınız da olabilir. Bugün geliştiğiniz ve yetişkinliğinizde işinize yaramayan durumlar söz konusu olduğunda tavır, davranış değişikliği ve bakış açısı düşüncenizi geliştirmek istiyor olmanız çok doğal. Çünkü bir süre sonra eski deneyimler artık etkisini kaybetmiş ya da işinize yaramıyor olacaktır. Daha kaliteli ve iyi bir yaşamın sırrı bilinçaltını düzenlemekten geçiyor. Ve iyi haber bu mümkün.

Bilinçaltı siz fark etmeden bir ya da birçok etken ile düzenlenebilir. Eğer ona doğru mesajlar iletir ve onu ikna ederseniz bugün çok farklı bir bakış açısına sahip olabilir ve hayatınızı yeniden şekillendirebilirsiniz.

İmajinasyon ve Niyet

Bilinçaltına giden en kestirme yol ona görsellik sunmak ve kalpten bir niyette bulunmaktır. Niyet, saftır ve kalpten gelir. İçtendir. Duygularınız ile birlikte hareket eder. Ve bilinçaltı da duyguları yani kalpten gelen niyetleri içselleştirir. Bilinçaltına ulaşmanın en kestirme yolu kalbinizdir.

Bir diğeri ise imajinasyon. Henüz yaşamadığınız mutluluklarınızı hali hazırda yaşıyor olsaydınız tam olarak nasıl hisseder ve olaylar karşısında nasıl davranırdınız? Şimdi kendinize izin verin ve istediğiniz bir şeyi gerçekleşme anını hayal etmeye başlayın. O andaki sizi gözünüzün önünde canlandırın. Bilinçaltınız hemen ikna olacaktır ve değişim o anda başlıyor olacaktır.

Sözcüklerinizde gelecek zaman kipleri kullanmayın. Örnek olarak zengin olacağım değil zenginim demelisiniz. Mutlu olacağım değil mutluyum. Yani şuan o durum gerçekleşiyor olmalı. Bilinçaltı şimdiki zamanı önemser ve gelecek kipleri ile kurduğunuz cümleler söz konusu olduğunda onları ileri ki bir tarihe erteler ve üzerinde durmaz.

Artık bilinçaltını daha iyi geliştirmenin yollarını biliyorsunuz. Sadece bu 3 yöntemi kullanarak 21 gün boyunca bunu tekrar ettirmenizin sonuçlarını alacaksınız. Hayatınızda bir şeyler iyi yönde değişmeye başlayacak. Ve eğer şuan buradaysanız bu değişime hazırsınız demektir.